7 Eylül 2012 Haber Yayın Tarihi:

VEZİRKÖPRÜ’YE ÇORUMLU KAYMAKAM

Samsun’un Vezirköprü ilçesine atanan Kaymakam Mahmut Kaşıkçı görevine başladı.
Aydın’ın Bozdağ ilçesinde görev yaparken kaymakamlar kararnamesiyle tayini Vezirköprü’ye çıkan Kaymakam Kaşıkçı için Hükümet Konağı önünde karşılama tören düzenlendi. Burada protokol, daire amirleri ve vatandaşlarca karşılanan Kaymakam Mahmut Kaşıkçı, daha sonra makamında tebrikleri kabul etti.
Kaymakam Mahmut Kaşıkçı, makamında yaptığı açıklamada, gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti. Kaşıkçı, “Bizler kamu görevlisi olduğumuz için sık sık görev yerlerimiz değişmektedir. Bozdağ’dan sonraki görev yerimiz bura oldu. Ben, Vezirköprü’yü 60 bin nüfuslu bir ilçe diye tahmin ederken kararname çıktıktan sonra yaptığım araştırmada Vezirköprü’nün Osmanlı’ya yöneticiler yetiştiren büyük bir ilçe olduğunu öğrendim ve gurur duydum. Vezirköprü’yü aldığımız yerden bir adım öteye taşırsak bu bizim için bir onurdur. Bakış açımız vatandaşın ve ilçenin sorunlarına kendi sorunumuz gibi yaklaşıp, kanunun izin verdiği süreçte sorunları halletmeye çalışmaktır” dedi.
Mahmut Kaşıkçı, 1971 tarihinde Çorum ili Kargı ilçesinde doğdu. Osmancık Lisesi’nden mezun olan Kaymakam, 1993 yılında da İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü Ankara ve Adana Bölge Müdürlüklerinde Vergi Denetmeni olarak çalıştıktan sonra 2002 tarihinde Çorum Valiliği’nde Kaymakam adayı olarak göreve başladı.
1971 Çorum/Kargı doğumlu olan Mahmut Kaşıkçı, evli ve bir çocuk babası.

Düşünceni söyle, yorum yaz...