6 Eylül 2012 Haber Yayın Tarihi:

OTOMOBİL MELİKGAZİ DERESİ’NE UÇTU

Eşref Hoca Caddesi üzerinde seyir halindeyken Atalay 1. Sokağa dönen otomobil sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu Melikgazi deresine uçtu. Kazadan araç sürücüsü yaralı olarak kurtuldu.
Edinilen bilgilere göre, 19 DD 106 plakalı otomobil ile Eşref Hoca Caddesi’nde seyir halinde bulunan Sefa T. isimli vatandaş, Atalay 1. Sokağa dönüş yaptıktan sonra sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kontrolden çıkarak dereye uçtu.
Meydana gelen kazada kaldırıma çarpan otomobil daha sonra büyük bir gürültüyle Melikgazi deresine uçtu. Ters dönen aracın sürücüsü ise kaza nedeniyle şok geçirdi.
Gece 23.00 sıralarında meydana gelen kazanın ardından gürültüye çıkan vatandaşlar ile kazayı görenler dunumu polis ve 112 acil servise haber verdi. Kaza yerine gelen polis dereye düşen otomobil ve sürücüye ulaşamayınca itfaiyeye haber verildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye çalışanları merdivenle indikleri derede ters dönen araç içerisindeki yaralı genci çıkardı. Sedye ile yukarı taşınan Sefa T. ambulansla yapılan ilk müdahalesinin ardından Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kurtarma esnasında vatandaşlar dere kenarında yapılan çalışmaları izlerken polis birkaç kez vatandaşları uyarmak zorunda kaldı.
Yaralının götürülmesinin ardından aracı çıkarmak için vinç çağırıldı. Otomobil bağlanan halatlarla dereden çıkarılarak olay yerinden götürüldü.

Düşünceni söyle, yorum yaz...