6 Eylül 2012 Haber Yayın Tarihi:

“Emperyalizmin Maşaları İş Başında”

Atatürkçü Düşünce Derneği Çorum Şubesi, bir basın toplantısıdüzenleyerek, Beytüşşebap’taki hain saldırıyı ve Suriye’de yaşanan olaylarıdeğerlendirdi.

KESK, DİSK/Emekli-Sen, Hacı Bektaş Anadolu Kültür Vakfı ve Çorum Alevi Kültür Merkezi Derneği, Eğitim-İş, İP ve TKP temsilcilerinin de hazır bulunduğu toplantıda konuşan ADD Çorum Şube Başkanı Uğur Demirer, “Son bir buçuk ayda Foça saldırısı, Şemdinli’de yaşananlar, BDP milletvekillerinin PKK militanları ile kucaklaşması, Gaziantep’te sivilleri hedef alan saldırıların ardından gerçekleşti Beytüşşebap olayı. Bu saldırıların CIA başkanının Türkiye’yi ziyaretine denk düşmesi anlamlıdır” dedi. Yaşananlarıbölgedeki diğer gelişmelerden soyutlayarak anlamlandırmaya çalışmanın boşuna bir çaba olduğunu ifade eden Demirer, “Tüm bu gelişmelerin ardında emperyalistleri bölgeyi yeniden dizayn etmeyi amaçlayan BOP ya da GOP projesinin olduğunu akıldan çıkarmamak lazımdır” şeklinde konuştu.

Demirer, Amerikan emperyalizminin başını çektiği egemen güçlerin ‘özgürlük ve demokrasi’ söylemlerinin ardına gizlenerek hem bölge devletlerini hem de enerji kaynaklarını denetleme hırsıyla Ortadoğu’yu kan gölüne çevirdiğini kaydetti.

Düşünceni söyle, yorum yaz...