6 Eylül 2012 Haber Yayın Tarihi:

“AKP Paraya Tapıyor”

12 Eylül’le başlayan ve AKP iktidarlarında doruğa çıkan tekelci politikaların ‘soygun politikası’ olduğunu dile getiren Köse, “AKP, emperyalistlere yaranabilmek ve kendi sermaye sınıfını oluşturabilmek için her türlü hak ve hukuku çiğnemekten çekinmiyor” dedi.
CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, Uğurludağ, Bayat ve çevre köylerde bir dizi ziyaret gerçekleştirildi.
Partisinin Uğurludağ ve Bayat ilçe örgütlerini ziyaretinin ardından esnafı gezen ve vatandaşların dertlerini dinleyen Milletvekili Köse, Ankara’ya yüklü bir şekilde döndü.
Uğurludağ’da yurttaşların “AKP işçiyi, çiftçiyi sevmiyor. Bizleri bitirdi mahvetti” demeleri üzerine AKP’nin ekonomik ve sosyal politikaları hakkında görüşlerini açıklayan CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, AKP’nin özünde emperyalizme hizmet eden, paraya tapan, zengin sevici bir parti olduğunu söyledi.
12 Eylül’le başlayan ve AKP iktidarlarında doruğa çıkan tekelci politikaların ‘soygun politikası’ olduğunu dile getiren Köse, “AKP, emperyalistlere yaranabilmek ve kendi sermaye sınıfını oluşturabilmek için her türlü hak ve hukuku çiğnemekten çekinmiyor” dedi.
“Hizmet alamıyoruz. Binlerce dönüm araziyi mazot parasına ekiyoruz. Çoluk çocuk 12 ay çalışıyoruz ama ürettiğimiz para etmiyor” diye yakınan çiftçilere partisinin tarım politikalarını anlatan Tufan Köse, vatandaşlardan umutlarını yitirmemelerini ve CHP iktidarına destek vermelerini istedi.
Beraberindekilerle birlikte çevre köyleri de ziyaret ettikten sonra Bayat’a geçen CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, vatandaşların geçmiş Ramazan Bayramlarını kutladı, dertlerini dinledi.
Çankırı’yı Bayat’a bağlayan yolun Çankırı bölümünün çalışmalarının başladığını dile getiren vatandaşlar, Çorum sınırları içinde kalan bölümünde bir an önce bitirilmesi için Tufan Köse’den yardım istediler.
“Sanayisi olmayan Bayat’ta tarım ve hayvancılıkta da bitme noktasına geldi” diyen vatandaşlar, “Hükümet bizim ama politikaları canımızı yakıyor. Ocak söndürüyor’ diyerek AKP’ye yüklendiler.
Bunun üzerine görüşlerini açıklayan Milletvekili Köse, AKP politikalarının emperyalist çevrelerde oluşturulduğunu ve AKP eli ile ulusumuza dayatıldığını dile getirdi.
AKP’nin bölgede batıya hizmet veren bir taşeron duruma düştüğünü de ileri süren Köse, “Komşularımızla bozulan ilişkilerimiz ticaretimizi de tıkamıştır. AKP’nin gayrı milli politikası ham barışın hem de ticaretin belini kırdı. AKP’nin derdi Suriye’de demokrasi filan değil. Tek derdi var oda Batının çıkar bekçiliğini yapmaktır” diyerek halktan barışı ve geleceği savunmak için daha diri ve daha örgütlü olmalarını istedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...