30 Ağustos 2012 Haber Yayın Tarihi:

Benzinlik Yine Satılamadı

Çorum Belediyesi tarafından yeniden ihaleye çıkarılan, yer bakımından çok değerli olan ve 8.398 metrekare büyüklüğündeki akaryakıt istasyonuna yine alıcı çıkmadı.
Çorum Belediyesi mülkiyeti kendine ait İnönü Caddesi Anitta Otel yanında bulunan benzinliği 25 Haziran’ın ardından ikinci kez ihaleye çıkardı.
Daha önce iki kez Cumhuriyet Halk Partisi tarafından satış ihalesinin iptali için yargıya başvurulan ve bu itirazlardan sonuç alınamayan Belediye Benzinliği dün yine ihale edildi. Belediye Meclis Üyesi Ekrem Demirten, Osman Nuri Soyocak ve ihale komisyonu üyeleri huzurunda dün saat 14.00’de Belediye Meclis Salonu’nda yapılan ihaleye kimse katıldı.
Çepni Mahallesi’nde bulunan, imar planının 19.K.I.B Paftasında “Akaryakıt ve LPG İkmal İstasyonu” işaretli, 27/1 Pafta, 1296 ada, 43 nolu, 8.398.86 m 2 miktarlı gayrimenkul, üzerinde bulunan bina ve müştemilatı ile birlikte hazırlanan şartnamesi dahilinde, 2886 Sayılı Yasanın 35/a Maddesine istinaden kapalı teklif artırma usulü ile satılacaktı.
Belediye görevlileri, Emniyet mensupları ve basın dışında ihaleye kimse katılmayınca benzinlik ihalesi ikinci kez iptal edilmiş oldu. Daha önce 20 milyon TL’ye satışa sunulan benzinlik dün 17 milyon TL ile yine satılamamış oldu

Düşünceni söyle, yorum yaz...