30 Ağustos 2012 Haber Yayın Tarihi:

120 Bin Paket Sigara Ele Geçirildi

İl Emniyet Müdürü Necmettin Emre, İl Emniyet Müdürlüğü kaçakçılık ve Onganize Suçlarla Mücadele müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda 120 bin paket sigara ele geçirildiğini ifade etti.
Çorum İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonda, piyasa değeri yaklaşık 600 bin TL olan değişik markalarda 120 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.
bir ihbarı değerlendiren Çorum Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü (KOM) ekiplerinin, 76 plakalı bir TIR’ı yakın takibe aldığını ve operasyon düzenlediklerini belirten Emniyet Müdürü Emre, TIR’ın dorsesinde yapılan aramada beyaz çuvallar ve koliler içerisinde çeşitli markalarda 120 bin paket kaçak sigara gele geçirilirken, M.E. isimli bir kişi de gözaltına alındığını anlattı.
Emniyet Müdürü Necmettin Emre, gözaltına alınan M.E. hakkında KOM Şube Müdürlüğü’nce ‘5607 Sayılı Kanuna Muhalefet’ iddiasıyla yasal işlem yapıldığını, kaydederken 2012 yılı ilk 8 ayı içerisinde toplam yakalanan sigara miktarının 514 bin 150 paket olduğunu ve bu oranın ise Türkiye’deki illerde yapılan yakalamaların üzerinde bir rakama tekabül ettiğini ifade etti.

Düşünceni söyle, yorum yaz...