23 Ağustos 2012 Haber Yayın Tarihi:

Kanıksamıyor haykırıyoruz ‘YETER ARTIK BİŞEYLER YAPIN’

Uzm.Çvş. Soner Özdemir

İlk görev yerinde şehit düştü

23 Ağustos 2012 Hakkari’de teröristlerce yola döşenen bombanın patlatılması sonucu şehit düşen 24 yaşındaki Uzman Çavuş Soner Özdemir’in acı haberi memleketi Çorum’un Osmancık İlçesi’ndeki ailesini yasa boğdu.
Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’ne 20 kilometre uzaklıkta bulunan Bağlar ile Zorgeçit köyleri arasında, askeri konvoyun geçişi sırasında meydana gelen patlama ve ardından çıkan çatışmada şehit düşen Uzman Çavuş Soner Özdemir Çoru

m’un şehit listesine eklenen son can olsun.
Uzm.Çvş.’un şehit haberi Çorum’un Osmancık İlçesi Kuzhayat Köyü’ndeki evi ile tüm Çorum’u yasa boğdu. 2 yıllık Uzman Çavuş olan Soner Özdemir’in  ilk görev yeri olan Hakkari’de şehit düşmesi yürekleri burktu.
61 yaşındaki Anne Ayşe Özdemir sinir krizleri geçirdi. Fenalık geçiren şehidin annesine sağlık ekipleri müdahale etti. Anne Özdemir, oğlu ile bayramın ikinci günü konuştuğunu belirterek, “Ben onu ne yokluklarla büyüttüm. Ağlamayacağım, onları güldürmeyeceğim. Bir oğlum daha var onu da

askere göndereceğim. Bizi de götürsünler. Bayramda aradı, konuştuk, ağzından bal akıyordu. Gurur duyuyorum, benim oğlum şehit oldu” dedi.
Köydeki komşuları eve akın ederken Şehidin baba evine Türk bayrağı çekildi.
Şehidin annesine ‘Dün gece çatışmadan geldik, meşe ağacının gölgesinde biraz soluklanıyoruz’ dediği öğrenildi.

ACI HABER YAYLADA GELDİ
Çiftçilikle geçimini sağlayan ve hayvanlarını otlatmak için

yaylada bulunan 63 yaşındaki baba Şemşit Özdemir’e acı haber yaylada verildi.  Baba Özdemir, “Vatan sağolsun” dedi.
Bekar olduğu öğrenilen şehidin 5 çocuğun ortancası, babasının ise çobanlık yaparak evi geçindirdiği, 8 yıl önce de kız kardeşini kaybettiği öğrenildi.
Öte yandan şehidin ressam olmak istediği, maddi imkansızlıktan dolayı askerliği seçtiği öğrenildi.  Özdemir’in naaşı yarın Çorum’un Osmancık İlçesi Kuzhayat Köyü’nde toprağa verilecek.

Düşünceni söyle, yorum yaz...