13 Ağustos 2012 Haber Yayın Tarihi:

Hayaldi, Hayal Oldu!..

HAYALDİ, HAYAL OLDU!..AYAD ve Hangar firması tarafından kurulacağı ve 6 yıl içinde 7500 kişiye iş imkanı sunacağı belirtilen ve bu nedenle bedelsiz arsa tahsisi yapılan ayakkabı köyü rüyası kabusla sona erdi. Süresi içerisinde yatırıma başlayamayan Hangar’a tahsis edilen 200 bin metrekarelik alanın tahsisi kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre 2010 Nisan ayında yatırıma başlayacağını taahhüt eden Hangar firması sözünde duramadı. İlk başlarda 11 milyon dolarlık dev yatırım diyerek lanse edilen ve Çorum’un kurtuluşu gibi ifadelerle anlatılan ayakkabı köyü yalan oldu.
Dönemin Valisi Mustafa Toprak başta olmak üzere siyasilerin ve bürokratların büyük desteğini alan ayakkabı köyü rüyası sona erdi. İki yıldır oyalanan organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü tahsisi kaldırdı. Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız AK Parti Milletvekili Dr. Cahit Bağcı, ilk andan itibaren yatırımın gelmesi için çaba harcadıklarını, şüphelerin olmasına rağmen yatırım yapılması umuduyla bürokratik ve siyasal engellerin kaldırılması için çaba harcadıklarını belirterek, “Ekonomi Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan’a da durumu aktardım. Benim yanımda yetkilileri aradı ve “Çorumlulara verdiğiniz sözü tutun. Gerekiyorsa yatırım için size kredi de bulurum. Elimden geleni yaparım” dedi ancak muhatap bulamadı” dedi.

Gerçek olsaydı Çorum’a çok büyük katkılar sağlayabileceğini söylediği ayakkabı köyü yatırımına destek olmak için çok çabaladıklarını belirten Bağcı, “İlk andan itibaren içimizde bir şüphe vardı ancak yatırım yapacağını söyleyen birisinin önüne set çekmektense engelleri kaldırmak bizim prensibimizdir. Çorum’a yapılacak yatırım ülkemize katkı sağlayacaktı” diye konuştu.

Düşünceni söyle, yorum yaz...