11 Eylül 2021 Haber Yayın Tarihi:
Foto Haber!

“İktidar, bebeklerin diş jellerinden tasarruf yapacak kadar yönetim zafiyeti içinde’ “

DEVA Partisi Çorum İl Başkanı Orhan Vargeloğlu,  okulların açılmasıyla birlikte artan eğitim masrafları, Sosyal Güvenlik Kurumunca 15 Ekim 2021 tarihi itibarıyla uygulanacak olan Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Komisyonu kararları ile ilgili açıklama yaptı.

Vargeloğlu;

‘Asgari ücretin tamamı, memur maaşının yarıdan fazlası eğitim masrafı’

“Pandemi gerekçe gösterilerek uzun süredir okulların kapalı olması büyük bir yanlıştı. Bir nesli neredeyse okul hayatından uzaklaştırmak noktasına gelindi. Şimdiyse aileler eğitim masrafları gibi büyük bir zorlukla karşı karşıyalar. Eğitim sendikalarının bu ay açıkladığı rapora göre; asgari ücretle geçinen bir ailenin bir aylık maaşı, memur maaşı ile geçinen bir ailenin ise aylık gelirinin yarısından fazlası çocukların okula başlama masrafı olarak harcanıyor. Aileler ay sonunu nasıl getireceğini kara kara düşünürken, iktidar mensupları Kanal İstanbul rant projesine nasıl kaynak aktaracağını veya yandaş şirketlere hangi kamu yatırımından ballı destek aktaracağını düşünmekte.”

‘İktidar, bebeklerin diş jellerinden tasarruf yapacak kadar yönetim zafiyeti içinde’

“Ülkemizdeki kötü yönetimin faturası bu kararla bir kez daha vatandaşlarımıza çıkartıldı. Bu sefer faturada yüksek vergiler değil, ödenmeyen ilaçlar ve artırılan ilaç fiyat farkları var. Ağrı kesici, kas gevşetici olarak kullandığımız birçok merhem, jel ve sprey hatta bebeklerimizin diş çıkarırken kullandığımız diş jelleri dahi 15 Ekim 2021 tarihi itibarıyla ödeme dışı bırakılacak. Vatandaşların eczanelere ödeyeceği ilaç fiyat farkları artırılarak, şimdiye kadar devletin ödediği bedeller vatandaşlarımızın omzuna yüklenmiştir. Zaten pahalılıkla mücadele eden vatandaşlarımız, yapılan bu gizli değişiklikle daha da zorlanacaklardır. İktidardakiler bebeklerimizin diş jelleriyle tasarruf yapmayı hedefleyecek kadar yönetim zafiyeti içindedir.” Dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...