1 Eylül 2021 Haber Yayın Tarihi:

“Önce Edepli Olmayı Bileceksin”

Önceki gün yaptığı bir açıklamada, “CHP’NİN taşıdığı suda abdest bile alınmaz” diyen AKP Çorum Milletvekili Erol Kavuncu’ya cevap gecikmedi.
CHP Çorum Belediye Meclis Grup Başkan Vekili Tuncay Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında Erol Kavuncu ‘yu ahlaksız çocuk tacizcilerinin eline abdest suyu dökülmez dedi.
Yılmaz, yaptığı paylaşımda,
“Hac-ı Bektaş-ı Veli hazretlerinin, kendi yoluna gelenlere, bu yolda hikmet arayanlara, ilk önce tavsiye ettiği husus “edep”tir. Mürid ilk önce edepli olmayı bilecek ve bu edebi hayatının hiçbir anında terk etmeyecektir. Bizim geleneğimizde edepli olmayan, ahlaklı olmayan, kendisinden emin olunmayan, toplumun güvenmediği hiç kimsenin eline abdest suyu dökülmez. Edepli olmayı bilmeyen, çocuk tacizcilerinin, haramzadelerin, rüşvet yiyenlerin, milletin malına kasteden kimsenin eline biz abdest suyunu dökmeyiz. Bu ahlaksızlıkların hepsine sahip olan kişiler bizim döktüğümüz su ile abdest alamazlar. Buna ne vicdan ne iman nede ahlak izin vermez. “

Hac-ı Bektaş-ı Veli’i bir nasihatında derki, diye devam eden Yılmaz,

“-Oğul bak bu aldığın abdest tarikat abdestidir, bu abdest ahlaksızlıkla, terbiyesizlikle bozulur. Bu abdest insana hayatta bir kere aldırılır, bu abdest senin takipçindir. Nerede bozarsan yüz karan namusun şerifin olur. İnsan ele ne düşünürse ele ne yaparsa karşılığını görür” der.
Biz bu ahlaka sahip insanların eline abdest suyu dökeriz. Çocuk tacizcilerinin, ahlak yoksunlarının değil.”
Yılmaz paylaşımının son cümlesini de şu cümlelerle bitirdi.
” CHP lilerin taşıdığı su ile abdest alınmaz diyenlere itafen”

Düşünceni söyle, yorum yaz...