1 Eylül 2021 Haber Yayın Tarihi:

Devlet-i Ebed-Müddet İmanımdır

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonunda Çorum Valiliği tarafından siyasi partiler arasında ayrımcılık yapıldığını belirterek yazılı bir basın açıklaması yayımladı.
Özsaçmacı, “Kendi bireysel kazanım ve tanımalarımda oldukça net ifade etmeme rağmen tekraren belirtmek istiyorum; Ben politik değil siyasi bir şahsiyetim iddiam idealimin imanıdır. Şöyle ki Türklüğe ve Türk devletine iman etmiş bir kişi olarak devletim ile polemik konusu yapılmaya asla müsaade etmem. Binlerce yıllık devlet geleneklerinin şahsım nazarında rahleyi tedrisatından geçmiş biri olarak Devlet-i Ebed-Müddet imanımdan ömrümün sonuna kadar yeminime sadık kalacağımı bir kez daha tekrarlamakta fayda görmekteyim.”
Özsaçmacı, açıklamasına şöyle devam etti.
“Geçtiğimiz 30 Ağustos Zafer bayramı kutlamaları aşamasında devlet erkanı yerleşim düzenine göre TBMM de temsil edilen bir siyasi partinin temsilcisi olarak devlet gelenekleri ve uygulamalarının esas alınarak uygulanması icap eden yere doğru gittiğimde oturma düzeninde olmadığımı görerek özel kalem yetkilisine sordum kendisi kem küm ederken protokolde görevli bir hanımefendi gelerek sizin yeriniz protokolün iki arka sırasında ayrıldı ifadesini kullanarak orayı işaret etmiştir. Aynı zamanda bir başka parti Chp’nin de aynı şekilde olduğunu da gördüm. Bende kendisine protokol kuralları icabı bilmiyorsa öğrenmesi açısından mecliste gurubu bulunan siyasi partiye nasıl bir sıralamada hareket edilmesi gerektiğini tane tane anlattım. Israrcı ve yerimizin orası olduğunu belirtmekte devam etmesi üzerine tertip komitesine çokça selam söylemelerini tembih ederek alandan ayrıldım. Ben ayrıldıktan sonra ön sıraya yeni oturum düzeninin yapıldığını orada bulunan basın mensupları da görmüş ve şahit olmuştur. “
Daha öncede benzer durumlarla karşılaşılmış olması; Türk töresi, Türk Devlet geleneklerini bilmeyen yeni bir kadronun var olduğunu gördüğümüzden düzelmesi ve öğrenmeleri için çok uzun süreleri olmasına rağmen öğrenmemek değil de bu şekilde işlerine geldiğini yaşayarak öğrenmiş olmaktan dolayı beşbin yılın üzerinde devlet geleneğine sahip devletim adına çok üzgün olduğumu belirtmek isterim.
Kamuoyuna saygı ile bildiririm.

Düşünceni söyle, yorum yaz...