28 Ağustos 2021 Haber Yayın Tarihi:

“Zafer, zafer benimdir diyebilenindir”

Deva Partisi Çorum İl Başkanı Orhan Vargeloğlu, Türk milletinin fedakârlıklarla kazandığı istiklâl mücadelesini bütün dünyaya duyurduğu ve sonucunu zaferle taçlandırdığı 30 Ağustos tarihi, kahraman ordumuzun ve aziz milletimizin şanlı tarihinde önemli bir yere sahiptir, 30 Ağustos Türk milleti için onur ve gurur günüdür dedi.

Deva Partisi Çorum İl Başkanı Orhan Vargeloğlu yayınladığı mesajda ;

“Aziz Milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren büyük zaferin 99. yıldönümünü kutlamanın heyecanı ve sevinci içindeyiz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustosta başlayan ve 30 Ağustos 1922 de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile Türk Milleti Hürriyet ve Bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.

30 Ağustos Zaferi, savaş meydanlarında kazanılan askeri zaferin ötesinde, Tarihi şanlı zaferlerle dolu Milletimizin bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini gösteren ve kurtuluş mücadelesi veren diğer uluslara örnek olan bir zafer olmuştur.

Milletimiz, her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu mücadelemiz sonucunda kazandığımız bağımsızlığını her zaman koruyacaktır.

Ülkemizin birliği ve Ulusumuzun bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı Zaferin 99. yıldönümünde, başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Bu duygularla aziz milletimizin  30 Ağustos Zafer Bayramını kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Düşünceni söyle, yorum yaz...