27 Ağustos 2021 Haber Yayın Tarihi:

“Memuru enflasyona ezdirmeyeceğiz”  

“ZAMLAR, HÜKÜMETİN GERÇEKLİKTEN KOPUK AYARLANMIŞ ENFLASYON RAKAMLARI ÜZERİNDEN YAPILMAKTADIR…”

DEVA Partisi Çorum İl Başkanı Orhan Vargeloğlu, hükümetin memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2022’nin ilk altı ayı yüzde 5, ikinci altı ayı yüzde 7, 2023’ün ilk altı ayı yüzde 8, ikinci altı ayı yüzde 6 ve enflasyon farklarından oluşan zamma ilişkin hükümet “Memuru enflasyona ezdirmeyeceğiz”  dediler ama kendileri ezdiler dedi

Vargeloğlu, yapılan maaş artışları hükûmetin ülkemizin içinde bulunduğu fakirleşme ve yoksullaşma krizini görmezden geldiğinin ispatıdır.

Maaş artışları “Zam artı ayarlanmış enflasyon yerine,  gerçek enflasyon artı zam yapılmalıydı.”

Zamlar, hükûmetin gerçeklikten kopuk ayarlanmış enflasyon tahminleri üzerinden yapılmaktadır. İşçi, memur ve emeklilerimizin aldıkları artışlar, zamlar ve vergiler sonucunda hızla erimektedir. Hükûmet, bütçeyi tekrar bir borç ve faiz bütçesi haline getirdiği için işçi ve memurlarımıza hak ettikleri imkanları sağlayamaz hale gelmiştir. İşçilere, memurlara ve emeklilere yapılan zamların, geçmiş mağduriyetleri gidermekten ve geleceğe yönelik enflasyona karşı çalışanlarımızı korumaktan uzaktır.

Keşke maaş artışlarını,  zam artı ayarlanmış enflasyon yerine gerçek enflasyon artı zam şeklinde bir düzenleme yapsaydınız. Memurların hakkını bu şekilde vermiş olurdunuz.

Oysa zam üzerine enflasyon farkı uygulaması henüz memurun ve emeklinin cebine bir kuruş girmeden gerçek enflasyonla buharlaşmaktadır.

Vargeloğlu, yüzde 21 ile başlayan görüşmeler yüzde 12 ile bitiyorsa bu çalışanlar için fiyaskodur, büyük bir hezimettir dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...