12 Ağustos 2021 Haber Yayın Tarihi:

“Siyaset bir meslek değildir, Siyaset ülkemize hizmet etme aşkıdır.”

Deva Partisi Çorum, İl Başkanı Orhan Vargeloğlu, 10 Ağustos 2021 Salı günü Genel Merkez’den Genel Başkan Yardımcısı Selma Aliye Kavaf, kurucular kurulundan Essum Arslan, Rojhat Ölmez ve Bölge Koordinatörü Kadriye Esra Aygün’ün Çorum ve İskilip ilçe ziyaretlerine ilişkin açıklama yaptı.

Vargeloğlu, evvela göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı siz basınımızın güzide temsilcilerine çok teşekkür ederim dedi ve açıklama yaptı ;

Malumunuz programımız parti binamızda Ankara heyetimizin teşkilatımızla buluşması ile başladı akabinde siz değerli basınımız ile sohbet ve istişare toplantısına geçildi.

Programımızın parti binası sonrasında ,

İŞKAD Çorum İş Kadınları Derneğinin çok kıymetli başkanı Sermin Kaleli ve yönetim kuruluna ziyaret gerçekleştirdik. Gayet sıcak, samimi ve içten tanışma ve istişare toplantısında Çorum’a turizm, sanayileşme, istihdam gibi konularda neler yapabiliriz, neler yapmamız gerekli gibi soruların cevaplarını aradık, sonrası fabrika işçileri ile sohbet toplantısında DEVA’mızı anlattık.

Çorum Ticaret Sanayi ve Odamızın çok kıymetli başkanı Çetin Başaran Hıncal ve yönetim kuruluna ziyaret gerçekleştirdik. Sıcak, samimi geçen istişare toplantısında hedeflediğimiz Türkiye hayalimizi anlattık, kendilerinden Çorumlu sanayicimizin sorunlarını taleplerini dinledik.

Çorum Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin çok kıymetli başkanı Recep Gür ve oda başkanlarına ziyaret gerçekleştirdik. Sıcak, samimi geçen istişare toplantısında çıkmayan perakende yasasını, Zincir marketlerin yarattığı haksız rekabeti, her geçen gün tükenen esnafı, eğitimin sistemin çarpıklığından dolayı biten yok olan ara eleman sıkıntısını, kazanmadan ödenen tabela vergilerini konuştuk, bunlara DEVA iktidarında nasıl çözüm yaratacağımızı anlattık.

Tarafımıza davet gönderen Doğa Kolejinin kıymetli yönetim kurulu başkanı Haydar Etli beyi ve öğretmenleri ziyaret ettik, eğitimin durumunu, gizlenen enflasyon ile alım gücünü kaybeden özel okul öğretmenlerin maaş sorunlarını istişare ettik.

Müsafirlerimizi İskilip ilçemizde teşkilatımızla tanıştırdık, İskilip Esnaf Odasının çok kıymetli başkanı İsmet Uslu ve oda başkanlarını ziyaret ettik, sonrasında İskilipli esnafımızı dinledik, onlara selam verdik, hallerini hatırlarını sorunlarını dinledik. Allah nasip ederde ülkemizde DEVA iktidarı olursa DEVA iktidarı nasıl olacak onları anlattık.

Vargeloğlu sözlerini şöyle sürdürdü ;
Görev aldığımız 13 aylık sürede ilçelerimize 125 ziyareti gerçekleştirdik,

Gördük ki ;

Gece yarısı İnstagramdan istifa eden eski bir bakanımız vardı hatırlarsınız…
Ne demişti, “mart şubattan iyi, nisan marttan daha iyi olacak hatta mayısda nisandan çok daha iyi olacak” …

Ama öyle olmadı her geçen gün bir önceki günden daha beter oldu ve daha da beter oluyor…
Halk bıkmış, usanmış, mutsuz, umutsuz ve kaygılı…

Vargeloğlu, 19 yıllık Ak parti iktidarının, özellikle son 5 yıllık yıkım süreci “Başkanlık Sistemine Geçiş” maalesef ülkeyi yönetilmez hale getirmiştir.

Dönem ülkemizi yöneteme kabiliyetini kaybetmiş Ak Partiden kurtulma dönemi, dönem DEVA dönemi, bizler hazırız dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...