7 Temmuz 2021 Haber Yayın Tarihi:

ÜNİVERSİTEYİ BİRİNCİLİKLE BİTİRDİBAŞARISI ‘ÇORUM’A GURUR VERDİ

15 yaşında anne ve babasını kaybeden Çorumlu Mustafa Semih Yurt, Erzurum Atatürk Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden birincilikle mezun oldu. Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çavuşoğlu, Çorumlu gencin başarısını “Bölüm birincisi derecesiyle tamamladığınız mezuniyetinizi tebrik eder, yaşam boyu başarılar dilerim” yazılı plaketle ödüllendirdi.

ANNE VE BABASINI KAYBETMİŞTİ!

Çocukluk yıllarında henüz 15 yaşındayken beyin kanaması sonucu önce annesini, 6 ay sonra da kalp krizinden babasını kaybeden Mustafa Semih Yurt, inanılmaz azim ve çabasıyla çevresinde örnek bir genç haline geldi.

BAŞARISIYLA GURURUMUZ OLDU

Genç yaşta anne ve babasını kaybeden, 5 kardeşten en küçüğü olan Mustafa Semih Yurt, Atatürk Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden birincilikle mezun olarak tüm Çorum’un gururu oldu. Üniversite öğrenime kadar Alaca’da yaşayan Mustafa Semih Yurt’un başarısı, kardeşleri başta olmak üzere ailesi ve sevenlerinde büyük bir mutluluk kaynağı haline geldi. 24 yaşındaki Mustafa Semih Yurt’u bizlerde canı gönülden tebrik ediyor, bundan sonraki yaşamında kendisine başarılar diliyoruz.

Düşünceni söyle, yorum yaz...