28 Haziran 2021 Haber Yayın Tarihi:

ELİMİZDE SADECE TESKOMB 9. BÖLGE BİRLİĞİ KALDI

EFSANE BAŞKAN, ‘HER MESLEKTE TECRÜBE’

Çorum’un en büyük sivil toplum kuruluşları arasında yer alan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nde genel kurul heyecanı sürerken, ömrünün 36 yılını kooperatife adayan, “Esnaf Kefalet” ile adeta özdeşleşen Vedat Canbek, ekibiyle birlikte yeniden göreve talip.

1 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan Olağan Genel Kurula hazır ve sessiz bir çalışma ile devam eden Canbek ve ekibi, ‘ çorum esnafı için yapılacak projelerimiz henüz bitmedi. 36 yıla çok şey sığdırdık memnuniyeti ön planda tuttuk devamı gelecek’ dedi.

Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ve TESKOMB 9. Bölge Birliği Başkanı Vedat Canbek, Çorum’u temsil eden, esnaf ve sanatkarın öncelikli tercihi haline geldi.

ELİMİZDE SADECE TESKOMB 9. BÖLGE BİRLİĞİ KALDI

Bütün birliklerin temsil hakkını elinden aldıran Çorum’un elinde sadece Vedat Canbek’in Başkanlığını yaptığı TESKOMB 9. Bölge Birliği bulunuyor. 36 yıldır saygı ve sevgiden dolayı karşısına başkan adayı çıkmadan tek liste halinde seçilen ve Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin başkanlığını başarıyla sürdüren Vedat Canbek, adeta kurumla sembolleşen isim oldu.

HİÇ BİR SEÇİMİNDE OLAY ÇIKMADI

Günümüze kadar 36 yıl boyunca yapılan 12 seçimde karşısına aday çıkmadan seçim yapan Canbek ve ekibinin başında bulundu kurumun hiçbir seçiminde taşkınlık yaşanmaması kurumu yönetenlerin saygınlığından ve çevrelerinde çok sevilmelerine bağlanıyor.

TÜRKİYEDE İLK 5’DE YER ALIYOR

Uzun yıllardır Bölge Birliğinde de görev alan ve Uzun yıllardır Çorum esnafına hizmet eden Vedat Canbek ve ekibi tecrübe, şeffaf ve katılımcı bir yönetim sergiledikleri için adeta kurumla isimleri özdeşleşmiş durumda. Vedat Canbek’in başında bulunduğu Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet kooperatif Türkiye’de ilk 5’te yer alıyor.

Pandemi boyunca hep Çorumlu esnaf ve sanatkarların yanında olan, bu süreçte mesai merhumu gözetmeyen Canbek, son 4 yılda esnaf ve sanatkarlara 260 milyon TL kredi kullandırdılar. Birlik ve beraberlik içerisinde Çorum’a ve esnafa hizmet etmeye devam ettiler. Canbek’in, kooperatifi daha üst noktalara taşımak, kamu, kurum ve kuruluş ile STK’larla olan işbirliklerini daha da güçlü kılmak adına tüm kooperatif üyelerinin desteklerine ihtiyaçları var. 

Düşünceni söyle, yorum yaz...