8 Haziran 2021 Haber Yayın Tarihi:

GÖLGE BAŞKAN SÖZÜ KIVILCIM, PKK DESTEKÇİSİ SÖZÜ ATEŞ OLDU, MECLİSTE KAVGANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ

BELEDİYE CANLI YAYINI KESTİ

Çorum Belediye Meclisinde karşılıklı tartışan AK Parti ve CHP’li üyeler, birbirlerinin üzerine yürüdü. Toplantıyı canlı yayınlayan Çorum Belediyesi, kavganın büyümesi üzerine canlı yayını kesti.

GÖLGE BAŞKAN SÖZÜ TANSİYONU BİRANDA YÜKSELTTİ

AK Parti Grup Başkanvekili İsmail Bölükbaş başkanlığında yapılan Çorum Belediyesinin Haziran ayı olağan toplantısında AK Parti ve CHP’li meclis üyeleri birbirine girdi. Toplantı da gündem dışı söz alan CHP’li Tuncay Yılmaz, konuşmasının bitim bölümünde Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat’a hitaben “Çorumda şöyle bir algı var Çorum Belediyesini yöneten İsmail Yağbat diyorlar. Gölge başkan İsmail Yağbat diyorlar” ifadesi üzerine iki gurup arasında önce sözlü tartışma akabinde ise haraketli anlar yaşandı. Fili kavgayı oturumu yöneten AK Parti Grup Başkanvekili İsmail Bölükbaş’ın soğukkanlı davranışı ve oturuma 10 dakika ara vermesi engelledi.

Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yagbat, “Gölge Başkan” ibaresinin belediye başkanlığı makamına saygısızlık olduğunu belirterek Tuncay Yılmaz’dan sözünü geri almasını istedi. Ancak, Tuncay yılmaz, ‘’ CHP Gurubu olarak söylediğimiz sözleri geri alma gibi bir şey söz konusu olamaz. Çünkü bizim sözlerimizde hakaret ve yalan bulunmaz ‘’dedi. Tartışmaya her iki partinin meclis üyeleri de katılınca salon biranda karıştı. AK Parti grubu CHP’yi teröre destek vermekle suçladı.

TARTIŞMA YENİDEN ALEVLENDİ

AK Parti Grup Başkanvekili İsmail Bölükbaş meclis toplantısına ara vererek ortamı sakinleştirmeye çalıştı ise de toplantıda kavga zaman zaman alevlendi.

Nazik Bulut’un ‘CHP teröre destek veriyor ifadelerini bir daha bu mecliste duymak istemiyoruz. Habura sınır mahkemelerini kuranların kim olduğunu tüm halkımız biliyor. Teröre kimlerin destek verdiği belli” ifadeleri üzerine tartışma yeniden alevlendi. Tartışma güçlükle yatıştırılırken kavganın eşiğinden dönüldü.

Düşünceni söyle, yorum yaz...