4 Haziran 2021 Haber Yayın Tarihi:

‘UR’ ŞİKAYETİ İLE GİTTİ ”KENE” ÇIKTI

Kasık bölgesinde meydana gelen şişliği UR sanarak hastaneye giden emekli öğretmen tetkiklerin çıkmasından sonra doktorlar tarafından verilen cevap karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

Geçtiğimiz günlerde Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Devlet hastanesinde kasığındaki ‘UR’u aldırmak için giden 72 yaşındaki emekli Öğretmen Osman Kolağası, Bir kist şüphesiyle hastaneye yatırıldı. Geçtiğimiz yıl da belindeki sorun nedeniyle ameliyat olan, ciddi sağlık sorunları yaşayan Osman Öğretmenin yapılan tetkikleri sonucu, söz edilen şikayetinin bölgeye saplanmış bir kenenin oluşturduğu şişkinliğin UR oluşturmasından kaynaklı olduğu sonucuna ulaşıldı.

KENE CANLI ÇIKTI

Emekli Öğretmen Osman Kolağası’na yapılan cerrahi müdahale sonucu kene ur oluşturduğu yerden canlı olarak çıkarıldı. kasıktan çıkartılan kenenin Kırım Kango hastalığı bulaştıran cinsten olmadığı tanısı koyuldu. 72 yaşındaki Osman Hoca yapılan tedavi sonrasında hastaneden taburcu edildi. şifahen taburcu edildi. Emekli öğretmen Osman Kolağası, Çorum ADD şubesinde önceki dönemde de yöneticilik yapmıştı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...