2 Haziran 2021 Haber Yayın Tarihi:

JANDARMA, KABLO HIRSIZLARINA AMAN VERMEDİ

Çorum Jandarma ekipleri faili meçhul kablo hırsızlıklarını bir bir aydınlatmaya ve faillerini adalete teslim etmeye devam ediyor.

Önceki gün adliyeye sevk edilen kablo hırsızlarının aylar önce gerçekleştirdikleri hırsızlık olaylarının faili olduklarını belgelerle ortaya koyan Jandarma timleri diğer hırsızlık olaylarının faillerinin izlerini sürmeye devam ediyor.

Çorum ili Osmancık İlçesi Jandarma sorumluluk bölgesi içerisinde son zamanlarda Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu Hırsızlığı olaylarında meydana gelen artış nedeniyle olayların aydınlatılması maksadıyla, İl J.K.lığı tarafından Osmancık İlçe J.K.lığı personeli ve Jandarmanın Dedektifleri JASAT (Jandarma Suç Araştırma Timi) personelinden oluşturulan ekip çalışmalarına başladı.

”Osmancık Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda, Jandarmanın Dedektifleri JASAT (Jandarma Suç Araştırma Timi) ve Osmancık İlçe J.K.lığı ekiplerince ilgili birimlerle koordineli olarak teknik ve detaylı analiz çalışmalar sonucunda, 2021 yılı Mart ve Nisan aylarında Osmancık ilçesi Çampınar, Konaca, Başpınar, Sütlüce, İncesu, Kargı köyü ve Cumhuriyet Mahallesi Türk Telekom Deposundan (Polis bölgesi)  farklı tarihlerde toplam (1.340) m. bakır kablonun çalınması olayına karışan (3) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, şüpheli şahıslar ile ilgili yapılan detaylı araştırma ve incelemede 2021 yılı içerisinde (13) faili meçhul hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri tespit edilmiştir.

Şüpheli şahıslardan (2)’ si sevk edildikleri Adli Makamlarca tutuklanmış, (1) şüpheli ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılmıştır.

Çorum İl J.K.lığınca sorumluluk bölgemizde meydana gelen hırsızlık olaylarını aydınlatma ve şüphelileri yakalama çalışmalarına devam edilmektedir”

Düşünceni söyle, yorum yaz...