26 Mayıs 2021 Haber Yayın Tarihi:

KÖYDES’TE YENİ ÜYELER BELİRLENDİ

Mehmet Bektaş – 120 (Asıl), Suat Atalay – 106 (Asıl), Zeki Oral – 118 (Asıl) Önder Göcen – 89 (Asıl), İbrahim Çiftçi – 88 (Yedek), Hacı Koca – 83 (Yedek) Süleyman Koçak

Köylere Hizmet Götürme Birliği Seçimleri Şehit Emin Güler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. İki İl Genel Meclisi üyesi ve iki muhtarın seçileceği toplantıyı Vali Yardımcısı Recep Yüksel yönetti.

Toplantı öncesi muhtarlara seslenen Vali Yardımcısı Yüksel, muhtarlardan köylerinde de pandemi kurallarına uyulmasını istedi. Faaliyet ve denetim kurulu raporlarının okunarak ibra edildiği toplantıya birliğe üye 198 muhtardan 13 tanesi katılmadı. 2020 yılında KÖYDES gelirinin 10 milyon 315 bin 886 lira olduğunun anlatıldığı genel kurulda gider ise 10 milyon 862 bin 882 lira olarak dile getirildi. Yapılan açıklamaların ardından seçimlere geçildi. Seçimlerde KÖYDES üyelikleri için İl Genel Meclisinden Mehmet Bektaş, İbrahim Çiftçi ve Suat Atalay Olurken Muhtarlarda ise Önder Göcen, Hacı Koca, Süleyman Koçak ve Zeki Oral aday oldu. Yapılan seçim sonucunda İl Genel Meclisi’nden Mehmet Bektaş ve Suat Atalay köy muhtarlarından da Zeki Oral ve Önder Göcen asil üye olarak KÖYDES üyeliklerine seçildi. Seçimin ardından oy dağılımı şöyle: Mehmet Bektaş – 120 (Asıl), Suat Atalay – 106 (Asıl), Zeki Oral – 118 (Asıl) Önder Göcen – 89 (Asıl), İbrahim Çiftçi – 88 (Yedek), Hacı Koca – 83 (Yedek) Süleyman Koçak – 27KÖYDES Gelirinin Yarısı İçme Suyuna Ayrıldı Vali Yardımcısı Recep Yüksel, KÖYDES gelirlerinin kısıtlı olduğunu bu nedenle gelirin yarısına yakınını kuraklık nedeniyle içme suyu çalışmalarına ayırmak zorunda kaldıklarını belirtti. Birliğin gelirlerinin artırılması amacıyla Çatak mesire yerinin de kiralandığını anlatan Vali Yardımcısı Yüksel, pandemi nedeniyle buranın da işletilemediğini dile getirdi. Köylerin yol ve sulama taleplerinin farkında olduklarını belirten Yüksel, “Kuraklık bizi harcamalarda kısıtlama yapmaya itti. Suyu nasıl temin edersek edelim israf etmeyelim. Yağış olmadığı sürece köylere açacağımız sondaj ya da yapılacak göletler de fayda sağlamayabilir” dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...