20 Mayıs 2021 Haber Yayın Tarihi:

”O” ŞİRKETİN KAZANDIĞI İHALELERİN 3’ÜNÜ BELEDİYE 2 SİNİ MİLLİ EMLAK İPTAL ETTİ

Çorum’un Köklü kuruluşları arasında ilk sıralarda yer alan İsmail Kakaç İnşaat Demir Çimento Nakliye Sanayi Ve Ticaret LTD.ŞTİ’nin  Çorum Belediyesinden kazandığı ve 3 farklı Belediye başkanı tarafından iptal edilen 4 ihaleye beşinci olarak benzinlik ihalesi katıldı.

Geçtiğimiz günlerde açık ihale usulü ile canlı yayında yapılan Benzinlik ihalesine katılan İsmail Kakaç İnşaat Demir Çimento Nakliye Sanayi Ve Ticaret LTD.ŞTİ en yüksek fiyat olan 7 Milyon 460 bin lira vererek ihaleyi kazanmış ve başkanlık oluruna sunulmuştu.  Belediye Başkanlığı tarafından bugün yapılan ilan duyurusunda ise Kakaçlar firmasının kazandığı ihalenin iptal edildiği ve tekrar ihale edileceği duyuruldu.

GEREKÇE ARSANIN EDERİNİN ALTINDA OLMASI

Daha önce prof.Dr. Arif Ersoy Döneminde  Cumartesi pazarı konut yeri ihalesi ve  Akaydın ihalesi iptal edilen KAKAÇLAR’ın Muzaffer Külcü döneminde de  Tekel binasının ( KADEŞ) meydanın ve Naci Ağbal’ın da devreye sokularak Kamyon  Garajı ihalesi iptal edilmişti. Garaj ihalesinden sonra yerel medyaya ilan veren Külcü,  Naci Ağbal’a teşekkür ederek methiyeler düzmüştü.

Benzinlik ihalesinin arsa yerinin gerçek değerini yansıtmadığı ileri sürülerek , kamunun zarar etmesini engellemek ve Çorum Belediyesinin kasasına girecek paranın artmasını sağlamak olduğu söylendi.

Benzinlik Arsası İkinci Defa satılıyor

Çorum Belediyesi Şehirler Arası Otobüs Terminali ve Çorum Şehir Stadyumu arasında bulunan imar planında Akaryakıt ve Lpg ikmal istasyonu işaretli arsayı ihale yolu ile satacak.

Belediye basın biriminden yapılan açıklamada, “Mülkiyeti belediyemize ait olan Şehirler Arası Otobüs Terminali ve Çorum Şehir Stadyumu arasında bulunan imar planında Akaryakıt ve Lpg İkmal İstasyonu işaretli, Çorum Merkez Çepni Mahallesi 352 ada 199 nolu parselde kayıtlı 3568,62m² miktarlı arsa, 2886 Sayılı Kanunun 35/a Maddesine göre kapalı teklif arttırma usulü ile en az %50’si peşin kalanı en fazla 8 taksit (taksitlerde yasal faiz uygulanacaktır.) olmak koşuluyla 25.05.2021 Salı günü Saat:14:00’da Çorum Belediyesi Meclis Salonunda, (Turgut Özal İş Merkezi Binası 4. Katında) ihale edilecek” denildi.

Şartname ve Ekleri Emlak ve İstimlak Müdürlüğünden 500,00TL karşılığında temin edilebilir ya da ücretsiz görülebilir.

Düşünceni söyle, yorum yaz...