18 Mayıs 2021 Haber Yayın Tarihi:

102. yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz,

“Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.”  Mustafa Kemal ATATÜRK

Deva Partisi Çorum İl Başkanı Orhan Vargeloğlu, Bugün, Zaferlerle dolu şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihi, kurtuluş meşalesinin Samsun’dan ateşlenerek, Anadolu’nun her köşesine yayıldığı ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan sürecin de başladığı tarihtir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşını başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 102. yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz, Bayramımız Kutlu Olsun dedi. 

Deva Partisi Çorum İl Başkanı Orhan Vargeloğlu yayınladığı mesajda ;

Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı günün 102’üncü yıldönümünde, bir Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını daha karşılamanın engin mutluluk, gurur ve coşkusu içindeyiz. Cumhuriyet tarihimizin miladı olan bu günde, Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramınızı en içten duygularımla kutluyor, kaderde, kıvançta ve tasada bir ve beraber olan milletimize, birlik ve beraberlik içinde nice bayramlar diliyorum.

19 Mayıs 1919 her türlü zorluğu, Türk olmanın bize verdiği iman ve inanç kuvveti ile yenen, Türkün gücünü tüm Dünya’ya tanıtmış bir millet olarak 102 yıl önce bu gün hürriyet ve istiklal meşalesinin Samsun’da yakıldığı gündür.

19 Mayıs 1919 Büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Samsun’a çıkarak tarihin akışına yön veren bir sürecin başlangıç tarihi ve Türk Milletini aydınlık yarınlara kavuşturan, Cumhuriyete ulaştıran bir dönüm noktasıdır.

19 Mayıs 1919 binlerce şehit verilerek Türk ulusunun kutsal saydığı topraklarda hür ve bağımsız olarak yaşamasının yolunu açan milli mücadele destanının, ulusal bağımsızlık hareketinin başlangıcıdır.

Düşünceni söyle, yorum yaz...