28 Nisan 2021 Haber Yayın Tarihi:

VARGELOĞLU,” 3 GÜN SONRASI İÇİN ESNAFIN HALİ DÜŞÜNÜLMÜYOR’’

“2023’E HEDEFLER KOYARKEN 3 GÜN SONRASI İÇİN ESNAFIN HALİ DÜŞÜNÜLMÜYOR’’

Deva Partisi Çorum, İl Başkanı Orhan Vargeloğlu, 29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00’dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00’e kadar sürecek 21 günlük tam kapanma kararı ile ilgili “TAM GÖRÜNÜMLÜ KISMİ KAPANMA” dedi.

Vargeloğlu, partimiz tam kapanma ile ilgili düşüncelerini  İl Sağlık Politikaları Başkanımız Dr. Özgür Özçerezci aracılığı ile defalarca gerek basında gerekse tüm platformlarda paylaşmıştı. DEVA Partisi olarak, virüsün yayılma hızını azaltmak için 2 haftalık bir tam kapanmanın gerekliliğini söylüyorduk. Tam kapanmayı destekliyoruz, Çünkü hastanelerdeki hasta  yükü ağırlaşmış, sağlıkçılarımızın üzerindeki çalışma yükü ağırlaşmış, virüsün yayılım hızı çok artmıştır. O sebeple de biz kapanma kararını doğru buluyor ancak çekincelerimizi, kaygılarımızı belirtmek istiyoruz dedi.

Kapanmayı destekliyoruz, kapanma ile ilgili karara baktığımızda mevcutta uygulanan hafta sonu kapanmalardan farkını  göremiyoruz, hatta hafta sonu kapanmalardan daha yumuşak bir kapanma olduğunu görüyoruz. Çünkü bankalar bile açık. Maalesef hafta sonu kapanmaların fayda getirmediği vaka sayılarındaki artışlarla ortadır. Tam kapanma, şu an virüsü yenen ülkelerdeki gibi olmalı “Tam görünümlü kısmi kapanma” olmamalıdır.

Kapanmayı destekliyoruz, ancak geç kalınmış bir karar olduğunu düşünüyoruz, günlerin daha kısa olduğu kış aylarında yapılmalı, İl,İlçe, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve Genel Kongreler beklenmemeli idi…

Kapanmayı destekliyoruz, ancak günlük yevmiyeli çalışanlar, iş yerlerinin açılmasına müsaade edilmeyen esnaflar  için çok acil desteklere ihtiyaç var, destekler de açıklanmalı idi. Desteksiz kapanma olmamalı idi…

Görüyoruz ki virüsten ölmeyenler ödemeler ve gelecek  stresinden ölecek.

“Biz DEVA Partisi olarak biz, geç kalınmış, vatandaşımıza ekonomik desteksiz bu  kapanmayı sorguluyor ve yönetenlerden vatandaşımızın dertlerine daha gerçekçi çözümler bekliyoruz” dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...