10 Nisan 2021 Haber Yayın Tarihi:

NAZ BULUT,”BÖYLE GİDERSE BU AŞK YARIM KALACAK”

CHP’Lİ BULUT,ÇORUM BELEDİYESİ MECLİS TOPLANTISINDA OLDU BİTTİYE GELEN 2020 FAALİYET RAPORU’NU DEĞERLENDİRDİ:

Çorum Belediyesi’nin 2020 yılı faaliyet raporu kabul edildi.

Çorum Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısı Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, Çorum Belediyesi’nin 2020 yılı faaliyet raporu da görüşülerek, oy çokluğuyla kabul edildi. CHP Belediye Meclisi Üyesi Nazik Bulut, oy çokluğuyla kabul edilen 2020 yılı faaliyet raporuna ilişkin görüşlerini açıkladı. Bulut, değerlendirmesinde, Çorum Belediyesinin 2020 yılında performans programına koyduğu ve yapmayı planladığı faaliyetler için ayırdığı ödeneğin 126 milyon 175 bin TL’lik kısmının iptal edildiğine dikkat çekti. Bulut; ‘Bu bir başarısızlık göstergesiyken vatandaşa vaadedilen ve gerçekleştirilemeyen işlerin bütçesi iptal edilip Çorum halkı mağdur edilmişken Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat’ın bütçe yüzde 13 fazla verdi ve belediyemiz karda diye yaptığı açıklama manidardır. Bu bir başarı değil başarısızlıktır.’ değerlendirmesinde bulundu.

‘BELEDİYEMİZ KÂRDADIR AÇIKLAMASI MANİDARDIR’‘

Hakikaten aşkla çalışıyorlar ve her Belediyeye nasip olmayacak çok büyük projelere imza atmışlar.’ diye Belediye Yönetimine göndermede bulunan CHP’li Üye Nazik Bulut, ‘Belediye Yönetimini tebrik ediyoruz; bu başarılı işlere imza attıkları için. Saçak, çatı, dam, duvar , cafe tadilatlarına tam gaz devam .Siz böyle aşkla çalışmaya devam edin. Böyle giderse bu aşk yarım kalacak.’ diye konuştu. CHP Belediye Meclisi Üyesi Nazik Bulut, 2020 yılı faaliyet raporuna ilişkin değerlendirmesini şöyle sürdürdü: ‘Çorum Belediyesinin Yatırım kalemlerinin yapım işlerini gerçekleştiren Etüd ve Proje Müdürlüğünün toplam 2020 yılı net ödeneği 97milyon 791 bin 678 .33 TL dir. Etüd ve Proje Müdürlüğü 2020 yılında gerçekleştirdiği faaliyetlerin toplamı için 31 milyon TL harcama yapmış olup bütçesinin 56 milyon T’ lik kısmını iptal etmiştir. Çorum Belediyesinin 2020 yılında performans programına koyduğu ve yapmayı planladığı faaliyetler için ayırdığı ödeneğin 126 milyon 175 bin TL lik kısmını iptal etmiştir. Bu bir başarısızlık göstergesiyken vatandaşa vaadedilen ve gerçekleştirilemeyen işlerin bütçesi iptal edilip Çorum halkı mağdur edilmişken Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat’ın bütçe yüzde 13 fazla verdi ve belediyemiz karda diye yaptığı açıklama manidardır. Bu bir başarı değil başarısızlıktır.

’‘SİZ BÖYLE AŞKLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDİN. BÖYLE GİDERSE BU AŞK YARIM KALACAK.

’Çorum Belediyesi’nin 2020 yılında gerçekleştirmeyi amaçladığı performans hedefleri;

Veteriner işleri sağlık binası yapımı ve hayvan parkının genişletilmesi

Dikiciler Arastası Yapım İşi

Veli paşa Hanı Çevre Düzenlemesi

Belediye Hizmet Binasının Tamamlanması,

Pazar Yeri Cephe Kaplama İşi,

Engelsiz Cafe – Millet Kıraathanesi,

Çocuk Köyü Projesi Hizmet Alım İşi

Trap Spor Tesisi ve Atış Poligonu Yapımı

Güvenli Sürüş Eğitim Kompleksi ve Yarış Pisti, Etap Mahalle Mescitleri

Biyokütle Tesis Yapımı

Refakatçi Misafirhanesi

İtfaiye Müfrezesi Yapımı vb yapım ve tadilat işlerini üstlenmiş. Bu projelerden 14 tanesini bitirmiş.

’BULUT: BELEDİYE BINASININ EN SON DURUMU NE AŞAMADADIR?

Kaç yıldır bitirilmesi beklenen, çürümeye yüz tutmuş, kaderine terk edilmiş Belediye Hizmet Binasının yapımını 2020 yılında bitirmeyi öngören belediye yönetimi, Müteahhit firmayla yapılan sözleşmeyi fesh etmiştir.15 milyon TL’ ye bitmesi hedeflenen binanın maliyeti en az iki üç katına çıkmıştır. Çorum’u Çorumluyu zarara uğratanlar halka bu konuda hesap vermelidir. Son olarak Belediye Binasının en son durumu ne aşamadadır? Ne zaman tamamlanacaktır? Gelelim yapımı ve tadilatı tamamlanan bu büyük projeler nelermiş? Refakatçi Misafirhanesi, Biyo kütle Tesis yapımı, Mahalle Mescitleri, İtfaiye Müfrezesi, İstiklal Şehitleri Anıtı, Nikah Sarayı tadilatı, Veli paşa Konağı Onarım İşi, Su Arıtma Tesisi Çatı Onarım İşi, Sanat Galerisi ve Müzesi Onarım İşi, Piri Baba Parkı kafeterya Tadilatı, Şehitlik İstinat Duvarı Yapımı, Kamyon Garajı Saçak Yapımı, 15 Temmuz Hürriyet Parkı Tuvalet yapımı.14 tane proje tamamlanmış helal olsun. Hakikaten aşkla çalışıyorlar ve her Belediyeye nasip olmayacak çok büyük projelere imza atmışlar. Belediye Yönetimini tebrik ediyoruz; bu başarılı işlere imza attıkları için. Saçak, çatı, dam, duvar, cafe tadilatlarına tam gaz devam . Siz böyle aşkla çalışmaya devam edin. Böyle giderse bu aşk yarım kalacak.’

Düşünceni söyle, yorum yaz...