3 Nisan 2021 Haber Yayın Tarihi:

AYIP BEYLER AYIP!..

Son zamanlarda ülke gündemini meşgul eden pandemiden sonra ikinci sırayı alan trafik sorununu yetkili ve resmi kurum araçlarının park yerleri alıyor.

Ulukavak Mahallesi Güneşevler 8. Sokakta 19 TZ 999 plakalı resmi plakalı aracın geçtiğimiz günlerde kaldırıma park etmiş hali bu kadarına da pes yani dedirtti.

Hukuk ve yasaların yetkili ve resmi kurum görevlilerince yok sayılması ise olayın başka bir boyutu. Vatandaşın hakkını korumak ve vatandaşı bilgilendirmek görevi olan bu kendini bilmez kişilerin yüzünden görme özürlü ve sakat insanların seyahat etme özgürlükleri tamamen yok sayılmış. Hatalı park yaptınız diye sakat park işaretlerine sağlam vatandaşın park etmesini fırsat bilerek ceza kesen görevlilerin bu ve buna benzer parklara ceza kesmemesi akıllara bazı soruların gelmesine neden oluyor.

Bu kaldırımı kullanmak zorunda olan görme özürlü ve sakat vatandaşların sokağı kullanması halinde yaşanacak bir trafik kazasında suçlu kim?

Sokağı kullanan sakat vatandaşlar mı? Vatandaşa çarparak kazaya karışan sürücümü? Yaya kaldırımının keyfe keder park yeri olarak kullanan bu yetkililerin mi? Yoksa denetleme sorumlusu olan Trafik zabıtası ve trafik şube personelleri mi?

Mahalle sakinleri ve bu sokağı kullandığını belirten vatandaşların bu aracın çok zaman aynı şekilde kaldırımı park olarak kullandığını belirtmesi ise yetkili mercilerin görevlerini düzgün yapmadıklarının belgesi.

İsmini açıklamak istemeyen bir vatandaş; ‘’ sıradan vatandaş yapmış olsa defe koyar çalarlar. Ceza üstüne ceza yazarlar. Ama bu şekilde park eden kişilerin resmi kurum görevlisi olunca sesleri çıkmıyor. Hukuk yasa sade vatandaşa mı işliyor. Kurallar kaideler bizlere mi var. Bu insanlar kaide ve usulleri, yasaları ve hukuku çiğnemekte özgürler mi?. Allah’ını sevenler cevap versin. Böyle bir davranış insanlığa karşı yapılmış hakarettir. Ayıp beyler ayıp. Makamınızdan, görevinizden ve insanlığınızdan utanın’’ dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...