23 Şubat 2021 Haber Yayın Tarihi:

ALTI İŞÇİNİN AÇLIK GREVİ 2 GÜNÜNDE

Sendikaya üye oldukları için işten kod;29 bahanesiyle atılan 90 işçiden altısının açlık grevi ikinci gününe girdi.

Önceki 78’inci gününe giren işe dönme direnişinde bulunan 90 işçiden altısı CHP Çorum İl binasına gelerek süresiz açlık grevine başlamışlardı. Bugün ikinci gününe giren açlık grevindeki Ekmekçioğulları işçileri ile YENİÇAĞ Çorum Muhabiri Cuma Şahin görüştü.

İşe dönene kadar süresiz açlık grevine CHP Çorum il Binasında görüşerek bir röportaj gerçekleştirdik.

Gidecek başka yerimiz yok. Cumhuriyet Halk Partisi halkın partisi bizde halkız diyen işçilerden,  12 yıldır aynı iş yerinde çalışan 49 yaşında evli 2 çocuk babası Ahmet Kaymak, 38 Yaşında, evli1 çocuk babası 9 yıldır aynı iş yerinde çalışan Abdurrahim Birim, 33 yaşında 1 çocuk babası ve 8  yıldır aynı iş yerinde çalışan Hamit Akkaya, 44 yaşındaki evli ve 2 çocuk babası 3  yıldır aynı iş yerinde çalışan Barış Aslanbay,  34 yaşında ve evli 1 çocuk babası 3 yıldır aynı iş yerinde çalışan Gökhan Gökgöz, 50 yaşında evli,2 çocuk 1 torun sahibi olan ve 22  yıldır aynı iş yerinde çalışan Oktay Eker ve evli 2 çocuk babası aynı işyerinde 17 yıldır aynı iş yerinde çalışan ile bu işçileri ilk günden beri yalnız bırakmayan Birleşik Metal-İş sendikası Anadolu Şube Başkanı Deniz Ilgar’ı süresiz açlık grevinde bulundukları CHP İl Binasında ziyaret ederek konu hakkında düşüncelerini aldık.

Metal İş Anadolu Şube Başkanı Deniz Ilgar, ‘’ Bizim CHP ile bir problemimiz yoktur. Bize kucak açtılar. Sağ olsunlar. Bizim gideceğimiz yer halkın partisi biz halkız onlarda halkın partisi. Grevimiz amacına ulaşana kadar devam edecek. Biz davamızda haklıyız ve kazanacağız’’ dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...