9 Şubat 2021 Haber Yayın Tarihi:

SAYGISIZLIKTAN SAYGIYA GELDİLER!.. ŞEHİTİN ANNESİ IŞIĞINA KAVUŞTU

Çorum’da 88 yaşındaki şehit annesinin yaşadığı evin önündeki yanmayan sokak aydınlatma lambasını değiştirmeyen ve aileye yönelik kırıcı sözler söyleyen elektrik dağıtım şirketi, kamuoyundan gelen yoğun tepkiler sonrası aydınlatma lambasını tekrar yaktı. Çorum Şehit Aileleri ve Vazife Malulleri Derneği Başkanı Galip Deniz, yaptığı yazılı açıklamada, yaşananlara sert tepki gösterdi.

“ŞEHİT AİLESİ OLMANIZ BENİ İLGİLENDİRMEZ” SÖZLERİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ

Galip Deniz, “08-02-2021 tarihinde ilimiz Sungurlu ilçesi Sarıkaya Köyü’nde elektrik direği lambası değişimi sebebiyle bir YEDAŞ görevlisinin şehidimiz Lokman Tıknazoğlu’nun kıymetli annesine yaptığı davranışı ve “Şehit ailesi olmanız beni ilgilendirmez” diyerek sarf ettiği sözleri şahsım ve derneğim adına şiddetle kınıyorum” dedi.

BAŞKA BİR EKİP LAMBAYI TAKTI

Mevzubahis olayı öğrendikleri andan itibaren konunun ilgili makamlara bildirildiğini ifade eden Çorum Şehit Aileleri ve Vazife Malulleri Derneği Başkanı Galip Deniz, yanmayan sokak aydınlatma lambasının gerek Sungurlu Kaymakamlığı, gerek Çorum Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve şehit kardeşlerinin şahsi girişimleri ile akşam saatlerinde başka görevliler tarafından değiştirildiğini açıkladı.

SÖYLENEN O SÖZLERİN OĞLUMA SIKILAN HAİN KURŞUNLARDAN FARKI YOKTUR!

Çorum Şehit Aileleri ve Vazife Malulleri Derneği Başkanı Galip Deniz, açıklamasında şunları kaydetti: “Elbetteki şahsın yaptığı terbiyesizliği ve şuursuzluğu tüm kuruma mal edecek değiliz. Ancak ilgili kurumun bu personel hakkında gerekli işlemi yapacağına da inanıyoruz ve inanmak istiyoruz. Biz şehit ailelerine göre bu haysiyetsiz davranışta bulunan şahsın maalesef şehitlere ve devletin şehidimin emaneti diyerek sahip çıktığı ailelere bir şehit annesine söylediği sözlerin yıllar önce oğluma sıkılan hain kurşunlardan farkı yoktur.

” VATANDAŞLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Deniz, “Bu sebeple bu şahsı önce Allah’a sonra da bu konuda hassas olduklarına inandığım inanmak istediğim YEDAŞ yönetimine havale ediyorum. Konu derneğimiz tarafından da hassasiyetle takip edilecektir. Bu meyanda haberler üzerine olaya haklı tepkilerini dile getiren ve bizlere destek olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür eder şükranlarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...