9 Şubat 2021 Haber Yayın Tarihi:

BU NE BİÇİM SÖZ, “Şehit ailesi olmanız bizi ilgilendirmez”

ŞEHİT ANNESİNİN SOKAK LAMBASI SÖNDÜRDÜLER

Çorum’un Sungurlu İlçesine bağlı Sarıkaya Köyünde yaşayan 88 yaşındaki şehit annesi Gülüzar Tıknazoğlu, 20 yıldır evinin bahçesi içerisinde bulunan sokak aydınlatma direğindeki lambanın yanmaması üzerine elektrik dağıtım şirketine başvurdu. Şirket yetkililerinin avlu içerisinde kalan elektrik direğine artık elektrik veremeyeceklerini belirtmesi üzerine şehit annesi bir hayli üzüldü.

KABA TAVIRLAR ANNEYİ ÜZDÜ!

Görev yaptığı Siirt’te 1999 yılında şehit olan Çorumlu Piyade Er Lokman Tıknazoğlu’nun kardeşi İbrahim Tıknazoğlu, annesinin yaşadığı evin bahçesinde 20 yıldır sokak aydınlatma direği bulunduğunu, ancak bir süredir aydınlatma lambasının yanmaması nedeniyle elektrik dağıtım şirketine başvurduklarını anlattı.

AİLEYE YÖNELİK KIRICI SÖZLER

Köye gelen şirket yetkililerinin artık söz konusu aydınlatma direğine elektrik verilemeyeceğini söylediklerini anlatan Tıknazoğlu, şehit annesinin evde tek başına yaşadığını belirtmelerine rağmen söz konusu şirket yetkililerinin kendilerine “Şehit ailesi olmanız bizi ilgilendirmez” şeklinde cevaplar verdiğini ifade etti.

BİR LAMBAYI ÇOK GÖRDÜLER!

Annesinin yaşadığı evin bahçesinde kalan ve tüm sokağı aydınlatan elektrik direğine yeni bir lamba takılarak çalıştırılmasının bir şehit annesine çok görüldüğünü kaydeden İbrahim Tıknazoğlu, konuyu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne aktardıklarını, Çorum Valiliğinin de gerekli hassasiyeti göstererek sorunun çözümüne katkı sunacağına inandıklarını dile getirdi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...