26 Mayıs 2020 Haber Yayın Tarihi:

CHP’Lİ ÜYENİN KURŞUNLANMASININ PERDE ARKASINDAN RANT ÇIKTI!.

MECLİSTE SORU ÖNERGESİ VERDİ AZ DAHA ÖLDÜRÜLÜYORDU


Dün gece saat 24.00 sıralarında, Çorum-Kargı İlçesi Kargı Yaylasında yaşanan olayın perde arkasından yandaş kayırma çıktı.

CHP İlçe Belediye Meclis Üyesine, AKP Belediye Meclis Üyesi ve yandaşları tarafından Silahlarla ateş edildi, aracın içinde iken yakılmaya çalışıldı ve araçla birlikte yuvarlamaya çalışıldı. Olmadı olay yerinden kaçmayı başaran kişiyi evine kadar kovaladılar. Jandarma olaya el koyarak mutlak bir faciayı önledi. Olay yerinde yapılan aramalarda çok sayıda tabanca ve tüfek mermisi boş kapsülü bulundu. Olayda kullanıldığı tahmin edilen bir adet tabanca AKP Belediye Meclis Üyesi İbrahim EKEN’in aracında ele geçirildi. Olayla ilgili Kargı Cumhuriyet Savcılığı tarafından inceleme başlatıldığı öğrenildi.

Sonay Ergül, Başından geçenlerin Kargı ilçe Belediyesi Meclis toplantısında verdiği soru önergesi nedeniyle yaşadığını dile getirdi.

CHP Kargı ilçe Belediye Meclis Üyesi Ergül,  ‘’Bu durumun meydana gelme sebebini AKP Belediye meclis üyesi olan İbrahim Eken’in saldırganla birlikte aynı işyerinde çalışıp yasalara aykırı bir şekilde belediyenin demir torna işlerini yapması dolaysıyla Sn. Belediye Başkanı Zeki ŞEN’e bir soru önergesi sundum. Önergemde sorular sordum. Sorumda belediye meclis üyesinin belediyeyle herhangi bir ticari bağı olmaz, iş yapamaz ihalelere giremez, görev süresi bittikten sonra bu yasak iki yıl daha sürer. Sizler bu yasayı ihlal ediyorsunuz. Bu şahıslara yaptırdığınız zabıta barikatları için ne kadar ücret ödenmiştir?
Bu iş karşılığında belediyeye kim fatura kesmiştir?
Toplamda AKP Belediye meclis üyesi Aziz AKGÜL’e belediye bir yılda ne kadar ücreti ödemiştir? Bu belgelerimizi kargı halkımıza göstermek istediğimizi bildirdik karşılığında mafya usulü silahla tehditle susturulmak istendim.
Bizler doğruluğa ve adaletimize güvenen biri olarak bu durumun adli mercilerimizde takipçisi olacağız tüm kargı halkımız gelişmelerden an be an haberdar edilecektir’’ dedi.

ÖNCE YOLU KESTİLER, YAKMAKLA TEHDİT ETTİLER

VE ARAÇLA BİRLİKTE YUVARLAMAK İSTEDİLER………


CHP Belediye Meclis Üyesi Sonay Ergül yaşadıklarını sosyal medya hesabından şöyle duyurdu.  ‘’24 Mayıs saat 24 sularında, Kargı yaylasında aracımla başka bir evde bulunan köpeğimizi almaya giderken, yaylanın ortasında bulunan ovacık aşı suyunun yanında AKP Belediye meclis üyesi ve encümeni olan İbrahim EKEN, AKP Belediye meclis üyesi Abdulaziz AKGÜL’ün oglu İbrahim AKGÜL ve diğer kişilerle birlikte yola ateş yakıp yüksek sesle müzik eşliğinde alkol alıp oyun oynuyorlardı. Havvayii fişek atıyorlardı.  Benim o yoldan karşıya geçmek istemem üzerine aracımın ön kaputuna yaslanıp kavga çıkartmak istediler. Bende, olay olmasın diye bir boşluk bulup kenardan karşıya geçtim. O esnada arkamdan İbrahim EKEN ve İbrahim AKGÜL’ü tabancalarla ateş ettiler. O esnada ben olay yerinden son hızla uzaklaştım. Evime 100 metre uzakta olan, olay yerine 3 km uzaklıktaki yoldan yayla evime ulaşmaya çalıştım. Bu defada yolum İbrahim AKGÜL tarafından kesilip, araçlarla tacizde bulundu. İbrahim Akgül, eşinin de araçta olması sebebiyle aracımdan inmeyip yolumun açılmasını rica ettim. Bu iyi niyetimize münhasıran aracımıza yumruk ve taşlarla saldırmaya başladı. Ben de bu durumu kameramla kayıt altına aldım.156 jandarma İmdat’ı arayarak jandarmadan acil yardım istedim. O dakikalarda İbrahim Akgül telefonla İbrahim EKEN’i ve de akrabalarını olay yerine çağırmış.
Olay yerine gelen İbrahim EKEN elinde tabancayla benim aracıma saldırıp yaylaya giremeyeceğimi, küfürlerle aracıma vurmaya devam etti. Aynı anda İbrahim AKGÜL de taşlarla saldırdı. Yaptıkları yumruklarla saldırı şiddeti yeterli gelmeyince araç içinde kilitli kaldığımdan aracı devirmeyi denediler. Aracı devirmeyi başaramayınca içinde bulunduğum aracımı yakalım dediklerini duydum. Sonra olay yerinden kaçmak istedim. Evimin kapısına kadar geldiler. Oradan tekrar kaçıp jandarmaya sığındım. Gelen kolluk kuvvetlerimizin, kişilerin bana ateş açtıkları bölgelerde yaptığı aramada 100 ‘e yakın boş kovan ve 20 ‘ye yakın av tüfeği boş kovanı bulunmuştur. Olayda kullanıldığı tahmin edilen bir adet tabanca İbrahim EKEN’in aracında ele geçirilmiştir. Olay savcılık incelemesine alınmıştır. Gelişmelerden an be an Kargı halkını bilgilendirmeye devam edeceğim’’

Düşünceni söyle, yorum yaz...