OSMANCIK’TA AŞIRI YÜKLENEN KAMYONDAN DÜŞEN İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Geçtiğimiz hafta içerisinde Osmancık ilçe merkezinde meydana gelen iş kazasında 49 yaşında, evli iki çocuk babası olan bir kişi hayatını kaybetti.

Çorum- Osmancık İlçesinde bulunan bir çeltik fabrikasında kamyondan düşme nedeniyle meydana gelen iş kazasında 49 Yaşındaki evli ve iki çocuk babası olan Şerafettin Yener ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede Doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

 Edinilen bilgiye göre olayın gelişimi; Perşembe günü sabah saatlerinde H.O’ya ait olan çeltik fabrikasında H.G’ye ait 19 HG 135 plakalı çekiciye Şerafettin Yener tarafından ürün yüklemesi yapılıyordu.  Kamyon sürücüsü Fuat Kara’nın kamyonu hareket ettirmesi neticesinde Şerafettin Kara kamyonun kasasından düşerek ağır yaralandı. Olay yerine Çağrılan Sağlık görevlileri tarafından hastaneye kaldırılan 49 yaşında, evli iki çocuk babası olan Şerafettin Yener tedavi altına alındı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Şerafettin Yener hayatını kaybetti. Konu ile ilgili Cumhuriyet Savcılığı tarafından 2020/4 numaralı dosya açılarak soruşturma başlatıldı. Olay yerinde yapılan inceleme sonrasında Kamyon sürücüsü Fuat Kara ve bağlı bulunduğu nakliye şirketi tam ve asli Kusurlu bulundu. Olayla ilgili kamyon sürücüsü tutuklandı. Fabrika yetkilileri ise gerekli iş güvenliği sağlamadığı için asli kusurlu bulundu. Olayla ilgili adli işlemlerin devam ettiği öğrenildi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...