AŞGIN, ” LİBYA’DA KAHRAMANLIK YAZACAĞIZ”Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Türk askerinin Kuzey Irak ve Suriye’de olduğu gibi Libya’da da destan yazacağını söyledi.

Belediye Meclisi’nin 2020 yılının ilk oturumunda kamuoyunda sıkça tartışılan Libya tezkeresi ve yerli otomobille ilgili görüşlerini bildiren Aşgın, Türkiye’nin her alanda ivme kazanan bir ülke haline dönüştüğünü dile getirdi.

Libya’nın Türkiye için çok önemli olduğunu kaydeden Aşgın, “Türk ordusunun Libya’da ne işi var demek, Mustafa Kemal’i anlamamak demektir. Orası bizim gönül toprağımız, kıyıdaşımız. Mehmetçiğimiz orada yeni kahramanlık destanları yazacaktır” dedi.

Konuşmasında yerli otomobile de değinen Aşgın, “Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gönül varsa, hedef büyükse her şey yapılabilir. Otomobili yapıyorsak uçağı da yaparız. Bundan sonra tıpkı TOGG gibi Türkiye Uçak Giriş Gurubu (TUGG) oluşturulmalıdır” ifadelerini kullandı.

Aşgın, konuşmasının devamında 7-14 Ocak tarihleri arasında kutlanan Beyaz Baston Görme Engelliler Günü’nü, 6-12 Ocak tarihleri arasında kutlanan Enerji Tasarruf Haftası’nı ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak sözlerini tamamladı. 

1 Yorum : “AŞGIN, ” LİBYA’DA KAHRAMANLIK YAZACAĞIZ”

  1. Başkan, LAHİT olayı ile ilgili açıklama yapmanı bekliyoruz, iddia büyük, kaset varmış, kaseti almak için 1 ( bir) milyon dolar teklif etmişsiniz, lahitten ne çıktık bupara konuşuluyor

Düşünceni söyle, yorum yaz...

%d blogcu bunu beğendi: