12 Aralık 2019 Haber Yayın Tarihi:

Karbonmonoksit gazından etkilendiler

Osmancık’ta kız öğrenci yurdunda 100’e yakın öğrenci zehirlendi.

Osmancık’ta kız öğrenci yurdunda 100’e yakın öğrenci zehirlendi.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör ve beraberindekiler Osmancık Devlet Hastanesi’ne giderek, öğrencilerin durumları hakkında bilgiler aldı. Vali Çiftçi ve beraberindekiler daha sonra yurda giderek, öğrencilerin zehirlenmelerine neden olan doğalgaz bacasını da yerinde inceledi.

Çorum Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre Osmancık Yeni Mah. Zonguldak Sokakta bulunan ve 104 öğrencinin kaldığı Ömer Derindere Fen Lisesi Kız öğrenci Pansiyonunda kalan öğrenciler bu sabah saat 05.40 sularında doğalgaz bacasının yerinden çıkması nedeniyle içeri sızan karbonmonoksit gazından etkilendi.

Şuan itibariyle öğrencilerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı, tüm öğrencilerin ilçe Devlet Hastanesine sevklerinin sağlandığı açıklandı.

Hastaneye sevk edilen öğrencilerin yapılan ilk muayenelerinde kanlarında karbonmonoksit değerlerinin yüksek çıktığı tespit edilmiş olup 103 öğrenci ilçede yapılan ilk müdahale sonrasında gerekli görülmeleri durumunda Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilecek.

Pansiyonda kalan öğrencilerin hastaneye 112 sağlık görevlilerince sevklerinin yapıldığı, an itibariyle 20 öğrencinin Çorum’a sevkinin gerçekleştirildiği açıklandı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...