4 Aralık 2019 Haber Yayın Tarihi:

Bekiroğlu,”Davutoğlu, Yelpazeyi geniş tutuyor”

Ülke gündemine yeni girecek olan partinin çok sayıda amblem ve isim üzerinde kurucu üyeler arasında tartışıldığı, Ahmet Davutoğlu’nun önderliğinde kurulacak partinin 10 gün içerisinde kamuoyuna deklare edileceği öğrenildi.

AKP Hükumetinde Başbakanlık yapan Ahmet Davutoğlu, kurucular arasında yer aldığı AKP’den istifa ederek ayrıldıktan sonra yeni bir parti kurma hazırlığı başlatmıştı. İsmi henüz açıklanmayan partinin ambleminin ise kurucular kurulu üyeleri arasında tartışıldığı öğrenilirken, çok çeşitli siyasi ve etnik yapıdan katılımın olduğu öğrenilen partinin 10 gün içerisinde isminin ve ambleminin de kamuoyu ile paylaşılacağı ifade edildi.

Öte yandan 100’ün üzerinde kurucular kurulu üyesinin bir araya geldiği Bolu’daki toplantıya ise Çorum’dan Avukat Rumi Bekiroğlu’da katıldı.

Kısa bir görüşme yaptığımız Rumi Bekiroğlu, ” Çok çeşitli renklerin buluştuğu bir parti olarak tüm ülke genelinde oluşumumuzu tamamladık. 10 gün içerisinde Genel Merkezimiz tarafından partimizle ilgili bütün bilgiler açıklanacak. Alevisi, Sunnisi, kürdü, Çerkezi, Romeni, Boşnağı yani her etnik guruptan arkadaşımız taşın altına elini koydu. Siyasi parti olarak da, CHP’den AKP’den, MHP’den BBP’den ve Saadet Partisinden katılımlar oldu. Ülkemiz için hayırlı bir oluşum oldu. Vatana Millete hayırlı olsun”dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...