2 Aralık 2019 Haber Yayın Tarihi:

SAĞLIKTA İŞLER SARPA MI SARDI?

Çorum – Dodurga ve Oğuzlar ilçe Entegre Hastanelerinde yapılan usulsüzlüklerle ilgili çıkan haberler neticesinde MUHAKKİK atandığı ve Sağlık Bakanlığından Müfettiş taleb edildiği açıklanmıştı. Yaklaşık bir buçuk aydır konu ile ilgili müsbet yada menfi bir gelişmemenin yaşanmaması akıllarda acaba sorularını oluşturdu. Yaptığımız araştırmalar neticesinde Çorum Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan, “Sağlık Bakanlığından MÜFETTİŞ istendi” açıklamasının gerçeği yansıtmadığı öğrenildi.

Oysa konu hakkında çıkan haber içeriği, yıllardır devam eden yolsuzluklardan bahsedilmiş yetkililer göreve davet edilmişti.

Çorum Sağlık Müdürlüğü’nden konu ile ilgili açıklama aynen şöyleydi:

BASIN AÇIKLAMASI

Konu; 08.10.2019 tarihinde internet ortamında yayın yapan bir haber sitesinde İlçelerdeki Entegre Hastanelerinde Neler Oluyor?” başlığı altında yapılan haber hakkında;

Haberde nöbetlerde yolsuzluk yapıldığı ve haksız kazanç elde edildiği iddia edilmektedir. il Sağlık Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı İlçe Entegre hastanelerine ait nöbet evrakları incelenerek, 03. 1 0.2019 tarih ve 832 sayılı Müdürlük Makam Oluru ile gerekli soruşturma başlatılmıştır. 2 (iki) Muhakkik incelemede görevlendirilmiş olup, inceleme süreci devam etmektedir. Ayrıca haber içeriği ile benzer bir içerikte, müdürlük makamına 02.10.2:,019 tarihinde sunulmuştur. Müdürlük Makamına sunulan dilekçeye istinaden; 07.10.2019 tarih ve 849 Sayılı Müdürlük Makam Oluru ile dilekçede iddia edilen hususlar önceki inceleme ile benzer ile benzer kapsamdadır. Konunun müfettiş tarafından incelenmesi ve soruşturulması için Sağlık Bakanlığından görevlendirilmesi de talep edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Haberci19. Com olarak olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz.

Düşünceni söyle, yorum yaz...