24 Kasım 2019 Haber Yayın Tarihi:

Haramidere’de korkunç kaza aynı aileden 4 kişi öldü

Çorum-İskilip karayolu Harami dere mevkiinde meydana gelen çift yönlü trafik kazasında anne ve iki kızı ile enişte hayatını kaybetti 4 tanede yaralı var.

Çorum – İskilip karayolu 34 kilometresinde (harami dere) mevkiinde saat 18.00 sularında Nevzat Yokuş idaresindeki 06 BA 280 plakalı araç ile Sadık Arslan yönetimindeki 19 TA 755 plakalı minibüs ’ün kafa kafaya çarpışması neticesinde meydana gelen çift taraflı trafik kazasında 4 kişi hayatını kaybederken 1 ağır 4 kişide yaralandı.  Kazanın sürücünün kural hatası yapması neticesinde hatalı sollama sonucu meydana geldiği öğrenildi.

Hayatını kaybedenlerin, Hacer Cantürk isimli anne ile 9 ve 14 yaşlarında Esra ve Nisa isimli kız çocukları olduğu kaza yapan aracın sürücüsü ve aynı zamanda hayatını kaybeden Nevzat Yokuş’un yeğenleri olduğu belirlendi. Kazada Nevzat Yokuş’un eşi Ayşe Yokuş ağır yaralanırken, 19 TA 755 plakalı araçta bulunan Gülcan Arslan, sadık Arslan ve Yusuf Arslan ise hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandılar. Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla İskilip devlet hastanesine kaldırılarak ilk tedavilerinin ardından Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındılar.

Öte yandan hayatını kaybeden aynı aileden Hacer, Esra, Nisa Cantürk ve araç sürücüsü Nevzat Yokuş’un cenazeleri Cumhuriyet Savcısının talimatı ile Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma hastanesi Morguna kaldırıldı.

Kaza ile ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiği öğrenildi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...