18 Kasım 2019 Haber Yayın Tarihi:

MUHTAR “GÖLGE ETMEYİN BAŞKA İHSAN İSTEMEM!”

ÇORUM KAMUOYU’NA ÖNEMLE DUYURULUR…

GÖLGE ETMEYİN BAŞKA İHSAN İSTEMEM!

Ulukavak Mahallesi Muhtarı Hanefi Özdemir sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ağır ve hicivli konuştu.

Özdemir, “Geçtiğimiz günlerde infial yaratan ve Çorum kamuoyu gündemini meşgul eden baz istasyonu ile ilgili Çorum Muhtarlar Derneği olarak Yılmaz Kılcı, Mehmet Bölükbaşı ve Ümit Patıroğlu’nun yaptıkları ortak açıklamanın kabul edilemez ve samimiyetten uzak, her zamanki gibi başkalarına yaranmaya çalışan şansız bir açıklama olduğunu belirtmek istiyorum. Bu talihsiz açıklama muhtarlığımızı belediye ve diğer kurumlarla kötü göstermekte, sanki ortada bir düşmanlık izlenimi vermekte olup sizleri bu gibi basit düşüncelerden de men etmek isterim.Hizmetin ne olduğunu bilmeyen bu güruh adeta muhtarlıkları belediyeye ve diğer kurumlara mahkum etmenin peşindeler.”

” Bakın efendiler!

DEMOKRASİ DENİLEN MEKANİZMA ASLA YUKARIDAN AŞAĞIYA DEĞİL, DAİMA AŞAĞIDAN YUKARIYA TECELLİ EDER.


Bugüne kadar yaptığımız hizmetlerde şehrin tüm kurumlarıyla müşterek çalışmalar yaptık, kurumlarımızın ulaşamadığı, kapsama alanlarının yeterli olmadığı durumlarda ise şehrimizin önde gelen isimleriyle, zengin iş adamlarımızla, hayırsever vatandaşlarımızla neleri başardığımız ortadır. Hizmet şehrin tüm kuvvetlerini harekete geçirmekle olur, müşterek bir bağlamda aynı amaç doğrultusunda birleştirmekle olur. Bize hizmet konusunda kıt aklınızla en son akıl verecek kişi sizlersiniz.
Hizmet nasıl olmalıdır? Sorusuna bizim cevap olarak verdiğimiz eylemler ve hizmetler bu gürûhu rahatsız etmektedir. Kendilerine hizmet ehli olarak biz örnek olarak gösterilmekteyiz ve bu örnek rahatsızlıklarını büyütmektedir. Efendiler bir kurum sadece makamda oturarak, kağıt çıkartarak olmaz. Onu küçük çocuklar sizden daha iyi yaparlar.
Ayrıca muhtarlar derneğinin bu ortak açıklamasında hakaret diye bir şey geçmekte, şahsımı bazı kurum ve kişilere hakaret etmekle itham etmekteler. Biz söyleyeceğimizi mertçe söyleriz, sizin gibi kapalı mekanlarda, birtakım mahfillerde arkadan konuşup yüze gülen insanlardan olmadık olmayacağız. Hiçbir hakaret ithamını da kabul etmediğimi ayrıca ifade etmek isterim. Aynı zamanda kurumlarla işbirliğiniz ve uyumunuzun danışıklı dövüşe dayandığı da ortadır.
Ben genel olarak ve son söz olarak diyorum ki: Sizin bu tip açıklamalarınız samimiyetsizliğinizin hangi derekede (aşağıda) olduğunu gösterir ve sizin bu açıklamalarınız bizleri ancak daha fazla yüreklendirir. Bu açıklamanızı da hem sizin mahalle sakinlerinizin hem de tüm Çorum kamuoyunun vicdanına havale ediyorum. Son sözdür: Gölge etmeyin başka ihsan istemem. Saygı ve selam ile… “
ULUKAVAK MAHALLESİ MUHTARI HANEFİ ÖZDEMİR

Düşünceni söyle, yorum yaz...