15 Kasım 2019 Haber Yayın Tarihi:

GENEL MERKEZLER UYARDI, ‘CUMHUR İTTİFAKININ HATALARININ ÜSTÜNÜ ÖRTÜN’

Çorum- İskilip ilçesinde Cumhur İttifakını oluşturan halef-selef Belediye Başkanları yolsuzlukların üstünü aç kapa yapmaya devam ediyor.

Cumhur İttifakı İskilip’te en çok AKP’li seçimi MHP’Lİ Ali Sülük’e kaptıran Belediye Başkanı Recep Çatma’ya yaradı.

Hakkında yerel basında çıkan ’’ itfaiye araçlarının tankından mazot hırsızlığı, İşadamlarından Meslek Yüksek Okulu için toplanan bağışlar, onca yolsuzluk olayı nedeniyle yasal işlem başlatılmadığı ileri sürülen AKP’li eski Belediye Başkanı Recep Çatma İlçede ayın konusu oldu.

Şuana kadar olayların adli mercilere taşınmadığının ve İskilip İlçe halkının hakkının korunmadığı ilçe halkı arasında dillendirilirken, eski ve yeni Belediye Başkanlarının Cumhur ittifakından olması hasebiyle konuların üstün kapatılmak istendiği konuşuluyor.

İddiaya göre önceki dönem İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma ve etrafındakilerin özellikle Temizlik ihalesinden sağladıkları rant, İskilip İtfaiye Amirliği bünyesinde bulunan mazot tankından yakın çevresinin araçlarına doldurttuğu mazot miktarı, İskilip Meslek Yüksekokulu yeni bina inşaatında iş insanlarından toplanan bağışların nereye harcandığı konuları başlı başına hukuka taşınması gerekiyor. Edinilen bilgiye göre Cumhur ittifakının iki partisi olan Milliyetçi Hareket Partisi ve Ak Parti Genel merkezleri bu ve benzeri konularda ittifaka zarar verilmemesi konusunda Ak Partili ve MHP’li belediyeler uyarılıyor.

Yakın çevresini ve akrabalarını işe aldığı hak etmedikleri halde bunlardan çoğunun çift maaş aldığı, bazı meclis üyelerinin kepçelerinin lastiklerini bile belediye hesabından değiştirdikleri de hem Ak Partililer hem de MHP’liler tarafından bilinmesine rağmen ittifak gereği suç duyurusunda bulunulamıyor.

Düşünceni söyle, yorum yaz...