10 Kasım 2019 Haber Yayın Tarihi:

VAY BE..‘’O’’ DİLENCİ MİLYONER ÇIKTI

Sivas Merkezde zabıta tarafından yakalanan ve üzerinden 2.280 Tl para çıkan dilenci Çorumlu çıktı.

Dilenci Müfit Dügencili’nin yakın zamanda 3000 bin dolar parayı da bankadan yakınlarının üzerine havale ettiği banka dekontlarıyla belirlendi.

Yaptığımız araştırmalar sonrasında Mesut Dügencili uzun yıllar Ankara AŞTİ, Kızılay meydanı, Yozgat İli, Çorum ve İzmir ile en son yakalandığı Sivas da dilencilik yaptığı belirlendi. Dügencili’i her yakalandığında Kabahatler kanununa göre işlem yapılarak serbest bırakılıyordu.

HEM ALMANYA’DAN HEM TÜRKİYE’DEN EMEKLİ

Yapılan araştırmalar sonrasında başından dört evlilik geçtiği belirlenen Dilenci Müfit Dügencili’nin, Hem Almanya’dan hem de Türkiye’den emekli olduğu ortaya çıktı.  Dilencinin çektiği son emekli maaşı dekontun da ise 3000 Tl yazıyordu. Çorum Merkezde ikamet ettiği öğrenilen Dügencili, dilenmekten kazandığı paraları ise yakınlarının üzerine yaparak zabıtadan kaçırdığı belirlendi.

Kendisi ile Çorum Yunus Emre Parkında Hitit festivalinde dilenirken yaptığımız görüşmede ise Dügencili, daire aldığını kredi çektiğini zor geçindiğini söyledi. Dilenmezse aç kalacağını dile getiren Müfit Dügencili, haftalardır eve alış veriş yapamadığını, eşinin önceki eşinden olan kızının kocasına üç (3) yüz bin lira civarında tutan 4X4 bir jeep aldığını onunda ekonomik olarak kendisini sıkıntıya düşürdüğünü söyledi.

DÖRT DEFA EVLENMİŞ ÜÇ DEFA BOŞANMIŞ

İlk evliliğini 1982 Yılında Alman uyruklu Anna C. Beneberg ile yapan Dügencili, sonrasında 3 evlilik daha gerçekleştirmiş. 1992 yılında ÇORUM Mecitözü ilçesinde B. Dügencili ile evlenmiş ve 3 yıl süren bu evliliği 1995 yılında boşanma ile sonlandırılmış.  2001 yılında Çorum merkezde oturan A. Dügencili ile evlenmiş çocukları olmadığı için 2003 yılında bu evlilikleri de boşanma ile son bulmuş. Son evliliğini ise Çorum Osmancık nüfusuna kayıtlı G. Dügencili ile yapan dilenci Müfit’in bu evliliğinden 2007 d0gumlu R.Dügencili isimli bir kız çocuğu var. Dügencili, İkisi kız, yedi erkek toplamda dokuz kardeşler.

GAYRİMENKUL ZENGİNİ

Çorum merkezde kendi üzerine kayıtlı ev ve arsaları bulunan Milyoner dilenci Müfit Dügencili’nin yakınlarının üzerine kayıt ettirdiği mülklerinin de bulunduğu öğrenildi.

Dilencinin üzerine kayıtlı Çorum Merkezde 803.3 metre kare mesken, 376.4 metre kare arsa, 3995 metre kare arsa, 4044,25 metre kare başka bir arsa ve kar-gir dubleks 158 metre kare  birde evi bulunuyor.

Haber- Fotoğraf

Cuma Şahin/ ÇorumDüşünceni söyle, yorum yaz...