4 Kasım 2019 Haber Yayın Tarihi:

ALACA’DA İKİ KİŞİYİ GÖĞSÜNDEN VURDU

Çorum – Alaca ilçesinde meydana gelen cinayet olayında tabanca ile göğsünden vurulan iki kişiden birisi olay yerinde hayatını kaybederken, ağır yaralanan bir kişi de Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

Edinilen bilgiye göre olay, Pazar günü akşam saat 21.00 sıralarında Çorum- Alaca İlçesi Onbaşılar köyü girişinde yaşandı.

İddiaya göre olayın gelişimi ise şöyle; üç gün önce İlçede Mücahit T.’a ait iş yeri silahlı kişiler tarafından kurşunlanmıştı. İş yerinin kurşunlanmasında ölen ya da yaralanan olmamıştı. Olayla ilgili görevliler tarafından yapılan araştırma neticesinde Mücahit T.’ya ait iş yerini Vahit M. ve Serkan Ş. isimli kişilerin gerçekleştirdiği belirlenmiş. Mücahit T.,  İş yerinin kurşunlanmasından sorumlu tuttuğu Vahit M ve Serkan Ş’ , Mücahit T ile konuşmak istediler. Konuyu konuşmak için saat 21.00 sıralarında Alaca ilçesine 1 kilometre uzaklıkta bulunan Onbaşılar Köyü girişinde randevulaştılar.  Olay yerine Vahit.M babası Sedat M ve Serkan Ş. beraber gittiler. Buluşma noktasına yaklaşıldığında Serkan Ş. Vahit M’nin babası Sedat M’ye kendisinin gelmemesini, konuyu 3 kişi aralarında konuşacaklarını söyledi. Baba Sedat M. uzakta konuşmayı beklerken, gençler arasında tartışma çıktı. İş yeri kurşunlanan Mücahit T. üzerinde taşıdığı ruhsatsız 7.65 mm çapındaki tabanca ile Vahit M. ve Serkan Ş’yi göğsünden vurdu. Vahit M. Göğsüne aldığı kurşun yarası ile olay yerinde hayatını kaybederken, ağır yaralanan Serkan Ş ise olay yerine çağrılan ambulansla önce Alaca İlçe Entegre Devlet Hastanesine kaldırıldı. İlk müdahalesi burada yapılan Serkan Ş’nin sağlık durumunun ağır olması nedeniyle Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

 Olayla ilgili çok yönlü soruşturmanın başlatıldığı belirtilirken cinayeti işleyen Mücahit T.’nin güvenlik güçlerince yakalanarak gözaltına alındığı öğrenildi.Haber- Fotoğraf

Cuma Şahin/ ÇorumDüşünceni söyle, yorum yaz...