17 Ekim 2019 Haber Yayın Tarihi:

Trump’ın Erdoğan’a Yazdığı Mektup’un Türkçesi Ortalığı Karıştırdı

Donald Trump’ın Türkiye’nin Suriye’ye gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı hakkında Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben yazdığı mektup ve Türkçesi ortaya çıktı. Mektup Amerika ve Türkiye’de bir numaralı gündem oldu.Trump’ın Erdoğan’a Yazdığı Mektup Ortalığı KarıştırdıTrump’ın Erdoğan’a Yazdığı Mektubun Türkçe ÇevirisiSayın Başkan,Gelin sizle iyi bir anlaşmaya varalım.Siz, binlerce insanın katledilmesinden sorumlu olmak istemezsiniz, ben de Türkiye ekonomisini mahvetmekten sorumlu olmak istemem, ama gerekirse bunu yaparım da.Pastor Brunson ( Rahip ) konusunda bunun ( ekonomik mahvetmenin ) küçük bir örneğini size göstermiştim.

Bazı sorunlarınızı çözmek için de çok uğraştım. Dünyayı hayal kırıklığına uğratmayın. Çok iyi bir anlaşma yapabilirsiniz. ( SDF Kobane komutanı ) General Mazlum da ayrıca sizinle müzakereye hazır.Trump’ın Erdoğan’a Yazdığı Mektubun Türkçe ÇevirisiMektuptaki Üslup Diplomatik Nezaketten UzakGeneral Mazlum, Kobani’nin daha önce hiç olmadığı kadar tavizler vermeye hazır. Mazlum’un bana gönderdiği mektubun kopyasını gizli kalmak kaydıyla ekte size de gönderiyorum.

Bu işi doğru ve insani yoldan hallederseniz tarih sizi iyi biri olarak yazacak. İyi şeyler olmazsa tarih sizi sonsuza dek şeytan olarak yazacak.

Kabadayılık yapmayın. Aptallık etmeyin.Sizi ayrıca daha sonra bu hususla ilgili telefonla da arayacağım.İşte Donald Trump’ın mektubunun İngilizce olarak yazılmış orjinal hali :

Mektuptaki Üslup Diplomatik Nezaketten Uzak

Düşünceni söyle, yorum yaz...