17 Ekim 2019 Haber Yayın Tarihi:

ÇORUM’DA TRAFİK SORUNU ÇÖZÜLDÜ!

Çorum Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü, Gazi ve İnönü Caddesinde oluşan trafik yoğunluğunun önüne geçebilmek adına ortak çalışma başlattı. Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü yaptığı açıklamada, Çorum Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

SAAT KULESİNDE TIKANIKLIK GİDERİLDİ

Saat Kulesi etrafındaki uygunsuz parklar ve trafik sıkışıklığını ortadan kaldırmak için yeni bir düzenleme çalışması yaptıklarını ifade eden Lemzi Çöplü, “Yapılan düzenleme ile gelişigüzel park edilen alanları daralttık. Saat Kulesi meydanında zaman zaman yaşanan tıkanıklığın önüne geçmek için ise Saat Kulesi’nden İnönü Caddesi’ne girişteki araç parklarını kaldırdık. Bu şekilde araç trafiğini iki yönden de çalıştırılmasını sağladık. Ayrıca vatandaşlarımızın kısa süreli duraklamaları için tahsis edilen alanları da işaretleyerek bir düzen getirdik” dedi.

KULE ETRAFINA ŞERİT ÇİZGİLERİ GELDİ

Çöplü, “Yapılan çalışmalar sonucu Saat Kulesi kavşağı dönel adası şerit çizgileri ve kavşak içerisindeki araçların geçiş önceliği belirten levhalarla yeniden düzenlendi. Yaptığımız bu çalışmaları İl Emniyet Müdürlüğümüz ile aldığımız kararlar doğrultusunda hayata geçiriyoruz. Şehrimizi daha güzel hale getirmek için kurumlarımızla iş birliği içerisinde çalışıyoruz. Bu birlikteliğe vatandaşlarımızın da destek vermesi ile şehrimizi daha yaşanılabilir hale getireceğiz” şeklinde konuştu.

Düşünceni söyle, yorum yaz...