12 Ekim 2019 Haber Yayın Tarihi:

Hastanelere İnceleme Başlatıldı !….

 İlçe Entegre Hastahaneleri ile ilgili Haberci19 haber sitemizde gündeme getirdiğimiz konular hakkında İl Sağlık Müdürlüğü harekete geçerek inceleme başlattığını duyurdu.

‘’İLÇELERDEKİ ENTEGRE HASTANELERİNDE NELER OLUYOR?’’

 Başlıklı haberimize istinaden İl Sağlık Müdürlüğü ile Sağlık Bakanlığının İnceleme başlattığını duyurduğu açıklama.

BASIN AÇIKLAMASI

 Konu; 08.10.2019 tarihinde internet ortamında yayın yapan bir haber sitesinde İlçelerdeki Entegre Hastanelerinde Neler Oluyor?” başlığı altında yapılan haber hakkında;

Haberde nöbetlerde yolsuzluk yapıldığı ve haksız kazanç elde edildiği iddia edilmektedir. il Sağlık Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı İlçe Entegre hastanelerine ait nöbet evrakları incelenerek, 03. 1 0.2019 tarih ve 832 sayılı Müdürlük Makam Oluru ile gerekli soruşturma başlatılmıştır. 2 (iki) Muhakkik incelemede görevlendirilmiş olup, inceleme süreci devam etmektedir. Ayrıca haber içeriği ile benzer bir içerikte, müdürlük makamına 02.10.2:,019 tarihinde sunulmuştur. Müdürlük Makamına sunulan dilekçeye istinaden; 07.10.2019 tarih ve 849 Sayılı Müdürlük Makam Oluru ile dilekçede iddia edilen hususlar önceki inceleme ile benzer ile benzer kapsamdadır. Konunun müfettiş tarafından incelenmesi ve soruşturulması için Sağlık Bakanlığından görevlendirilmesi de talep edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Düşünceni söyle, yorum yaz...