ABLASININ %80, KOMŞUSUNUN %70 ENGELLİ KIZLARINI İSTİSMAR ETTİ

ÇORUM EMNİYETİ KAN DONDURAN BİR SAPIKLIK OLAYINI DAHA ÇÖZDÜ

Çorum’da biri 13 ve %70, diğeri 24 yaşında ve %80 özürlü olan 2 kıza defalarca cinsel istismarda bulunduğu belirlenen İhsan S. isimli şahıs çıkartıldığı Sulh Ceza Mahkemesince tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Alınan bilgiye göre internette pedofili videolarını izleyen ve sosyal medyada paylaşımlarda bulunan İhsan S. Ulusal Kayıp ve Sömürülen Çocuklar Merkezi’nin sistemine takıldı. İnterpol tarafından şüphe üzerine durum Türkiye’deki ilgili birimlere bildirildi.

Bunun üzerine, Çorum Cumhuriyet Savcılığı ve Çorum Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar biriminin teknik takibe aldığı şahısın telefonunda yapılan incelemede pedofili görüntülerine rastlandı. Bunun üzerine gözaltına alınan İhsan S.’nin. Telefondaki görüntülerini inceleyen Çorum Siber Suçlar Şubesi ekibi ve Çorum Cumhuriyet Savcılığı, görüntülerden ikisinin şahsa ait olduğunu belirledi.

Detaylı tahkikat sonucunda İhsan S.’nin ablasının %80 engelli kızı 24 yaşındaki H.B.’ye ve komşusunun 13 yaşındaki %70 engelli kızı R.T’ye cinsel istismarda bulunduğu tespit edilerek Çorum Sulh Ceza Mahkemesine sevk edildi. Saat 11.30’da Mahkeme tarafından görülen duruşma sonrasında İhsan S. tutuklanarak Çorum L Tipi Kapalı Ceza evine gönderildi.

2 YILDIR TECAVÜZ EDİYORMUŞ

Sanık İhsan S, çıkartıldığı mahkemede ki ifadesinde suçlamayı kabul ederken kullandığı cümleler ise kan donduran cinsindendi.

Sanık ifadesinde; ‘’ R.T alt komşumuzdu. Benim evime gelip gidiyorlardı. Zihinsel engelli olan aile çarşıya çıktıklarında R.T yi bana bırakıyorlardı. Ben bu bırakmalarda kendisinin rızası ile çeşitli zamanlarda 4-5 defa fiili livata da bulundum. Bu ilişkileri de kameraya alıyordum. Daha sonra ise izliyordum’’ dedi.

Ablasının kızı olan %80 özürlü H.B, için ise suçlamayı kabul etmeyen İhsan S. Çıplak resimlerini H.B’nin kendisine gönderdiğini söyledi.

Öte yandan, cinsel istismara uğrayan R.T psikolog eşliğinde verdiği ifadesinde ise sapığın verdiği ifadenin yanlış ve yalan olduğunu ortaya koydu.

% 70 özrlü olan R.T. ifadesinde,  kendisine defalarca çift yönlü istismarda bulunduğunu, ailesine söylemesi halinde kendilerine zarar vereceğini belirterek korkuttuğunu söyledi.

ÇORUM SİBER ŞUBE EKİBİ 9 AYÇALIŞTI VE ÇÖZDÜ

Edinilen bilgilere göre olayın ortaya çıkmasının hikâyesi tamamen dikkatli ve titiz çalışan Çorum Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar Şube Ekibinin başarısını gözler önüne seriyor.

Yaptıkları çalışmalar neticesinde, fuhuş olayları araştıran ekibin gözüne Nitelikli Çocuk İstismarı olayı takılıyor. Siber Suçlar Çorum Şube Ekibinin 9 ay süren titiz çalışması neticesinde kişiler ve mağdurlar belirleniyor. Gerekli yasal yazışmalar sonrasında düğmeye basılıyor.  Birisi olay başlangıç tarihinde 13 yaşında ve %70 özürlü, diğeri ise sapığın ablasının %80 özürlü kızı olduğu belirleniyor. Kendisi Amasya İline bağlı bir ilçede Oto elektrikçi olan sapık, gözaltına alınıyor. Sapığın üzerine kayıtlı telefonda yapılan incelemede mağdur çocuklara ait olan kendisinin çektiği belirlenen cinsel içerikli görüntüler olduğu ortaya çıkıyor. Yapılan sorgulamada suçunu itiraf eden İhsan S. çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak L tipi Çorum Ceza evine gönderildi

Yorum Yaz

%d blogcu bunu beğendi: