HASTA VE YAŞLI ÇİFTE GAVUR EZİYETİ

Parkinson, Kuah, Parkinson  ve  Beyin damarlarında tıkanıklık ve akciğer sorunları yaşayan yaşlı çifte gavur eziyeti.

HASTA VE YAŞLI ÇİFTE GAVUR EZİYETİ

Alzaymır hastasının evine temizliğe gelen işçiler yaşlı çifte önce iftira attılar sonra yapılacak yardımın önünü kestiler.

Kale Mahallesi Ata Caddesi Ata 8. sokak Çınaroğlu Apartmanı  Zemin kat numara 27 de oturan  81 Yaşındaki Alzaymır, Parkinson ve Kuah hastası olan Satılmış Demir ve  81 yaşındaki  eşi akciğer hastası Sırma Demir’in başı evlerine temizliğe  gönderilen kadın işçilerle derde girdi. Kendisine haksızlık yapıldığını ve temizlik ihtiyacını karşılayan Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğünün kendilerini mağdur bıraktığını söyleyen yaşlı çift, yaşadıklarını haberci19. com  Haber Yönetmeni Cuma Şahin’e anlattı.

”EV DE BİZE KÖTÜ DAVRANIYOR”

Sosyal yardımlaşma tarafından eve temizliğe gelen kadınlardan birisinin çalışma yaparken diğerinin çalışmadığını gören yaşlı çift, kadına; ” arkadaşına yardım etsen iyi olur” diye söyleyince işin çığırından çıktığını söyledi. Öte yandan Temizlik işini yapan Kadınlar Can güvenliklerinin olmadığını, kendilerinin fiziki tacize maruz kaldıklarını ileri sürerek yapması gereken temizlik işini yapmadıklarını belirttiler.  Temizlikçi Kadınlar, Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğüne giderek hasta ve yaşlı çift hakkında kendilerine kötü davranıldığını ileri  sürerek şikayette bulundular. Kadınların şikayeti üzerine kurum, haftada bir temizlik yardımı yapılan yaşlı ve hasta çiftin temizlik yardımını süresiz kestiler.

”BU GÜN SON GÜN BEN ÇALIŞMAM”

Hastalığımdan dolayı yıllardır kaşıklar bile bana dargın, diyen Satılmış Demir,yaşadıklarını şöyle sıraladı.

”O gün eve temizliğe gelen iki kadından birisi çalışmaya başlarken diğer kadın telefonunu açtı ve telefonu ile ilgilenmeye başladı. Bende, kızım sende çalışsan da işi erken bitirsen arkadaşın çalışıyor sen çalışmamakla o arkadaşına  haksızlık etmiyor musun? dedim. Kadın bana döndü ve ” Ben bu gün çalışmayacağım dedi.”  Ben bu yaşadıklarımı Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğüne giderek Adem beye anlattım.  O kadını çağırın bir yüzleşelim dedim çağırmadılar. Neden temizlik yardımını kestiklerini sordum bana nedenini kadınların can güvenliği olmadığını söylediler. Konu ile ilgili tutulan evrakı istedim bana vermediler. Oğlumu istediler”dedi.

SOSYAL YARDIMLAŞMA MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİSİ,

” TACİZ VARDI,  İŞ BAŞKA BOYUTA GİTMESİN ”

Konu ile ilgili telefonla aradığımız Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü Yetkilileri şunları aktardı.

” Yıllardır bu çifte yardımlarımızı yapıyoruz. Son zamanlarda temizliğe gönderilen kadınlar fiziki tacizler yaşamaya başlamış. Bu konuda çok sık şikayet alınca yapılan temizlik yardımını keserek maddi yardım yapma girişiminde bulunduk. İş farklı boyutlara varmasın diye bir nevi önlem aldık. Olayı tekrar inceleyerek gereken girişimlerde bulunacağız” dedi.

Yorum Yaz

%d blogcu bunu beğendi: