ÇORUM BELEDİYESİ YILLARDIR BU FİRMAYA ÇALIŞMIŞ VE 3.836.811 TL ÖDEMİŞ!

FETÖ’nün Türkçe Olimpiyatlarından tutunda Ramazan etkinliklerine ve Çorum Hitit Fuar Festivallerine kadar yıllardır her etkinliğin ihalesi Mustafa ve Muhammet Yolaç kardeşlere ait olan İstanbul Ajans Turizm Org. San. Ve Dış Tic. Ltd. Şti, İMEX, ve YILDIZOĞLU isimli bu firmalara verilmiş.

Aynı kişilere ait ismi farklılaştırılan firmalarla Muhammet ve Mustafa Yolaç kardeşler 2009 yılından bu yana Çorum Belediyesinin açmış olduğu 3.836.811 TL lik 13 ihaleye girmiş ve hepsini almış.

Çorum Belediyesi, Sayıştay raporlarının açıklanmasından sonra her sayfasında bir usulsüzlüğün ve şaibenin bulunması ile kamuoyunun gündemini meşgul etmeye devam ediyor.

CHP Çorum Belediye Meclis Grup Başkan Vekili Tuncay Yılmaz, sosyal medya hesabından paylaştığı belgelerle gündemden düşmüyor.

Önceki gün sosyal medya hesabından öyle belgeler paylaştı ki Çorum’da gündemi sarstı.

Yılmaz’ın paylaştığı belgelerde kimi ihaleler muhammen bedelden fazlaya verilmiş, ihaleye giren farklı firmalar da yeterlilik belgesi gerekçe gösterilerek eleme yapılmış, yapılan düzenlemelerde ihaleler adeta adrese teslim edilmiş.

KÜLCÜ’NÜN İHALELERİNİN TAMAMI AYNI FİRMAYA!

2009 tarihinden bu yana Çorum Belediyesi tarafından ihaleye çıkılan Ramazan etkinliklerine ait bütün işler için aynı firmaya 1.700.360 TL öderken, Festivallere ait işler için 2.205.171 TL ödemiş. Öte yandan Hain FETÖ örgütünün düzenlediği Türkçe Olimpiyatları’na da Çorum Belediyesi Muzaffer Külcü döneminde,277.500 Tl ödeme yapılmış.

BAŞKAN FARKLI AMA İHALE YİNE AYNI FİRMANIN!

Geçmişte aynı kişilerin sahibi olduğu ve bütün ihaleleri alan Mustafa ve Muhammet YOLAÇ kardeşlere ait firmalar, yıllardır kutlanmayan Çorum Hitit Fuar ve Festivali’nin 2019 ayağını gerçekleştiren Dr. Halil İbrahim AŞGIN’dan da 107.900 Tl ye Festival organizasyonunu almayı başardı.

CHP Çorum Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Tuncay Yılmaz’ın sosyal medya hesabından paylaşımını aynen veriyoruz.

”Bu yılki ramazan etkinlikleri ve Festival ihalesini alan firmayı biraz araştırdık. Farklı firma isimleri altında aynı şahıs 2009 yılından beri ramazan ve Festival ve TÜRKÇE OLİMPİYATLARI ihalelerini rutin bir şekilde almış. 2014 ve 2015 yıllarında farklı bir firma almış. 2009-2013 yılları arasında 5 yıl boyunca aynı şahıs sürekli ihaleler almış, pazarlık usulü ile iş verilmiş. 2014 ve 2015 yılında festival ihalelerini alamamış fakat ramazan ihalelerini almış. Yeni yönetim zamanı olan 2019 yılında da Ramazan ve Festival organizasyonu ihalelerini yine aynı şahsa ait firma almış. Google de bir araştırma yaptık. En son ramazan etkinliklerini alan İMEX isimli firmanın Muhammed Yolaç isimli şahsa ait olduğunu öğrendik. İstanbul Ajans, Yıldızoğlu organizasyon isimli firmalarında Yolaç kardeşlere ait olduğunu öğrendik. Yolaç kardeşler Mustafa ve Muhammed Yolaç Hakkında İstanbul Büyükşehir birde habere rastladık. Habere göre İstanbul Ajans Turizm Org. San. Ve Dış Tic. Ltd. Şti.’nin aynı konulu ihaleleri AK Partili belediyelerden defaten alması dikkat çekerken, firma ortaklarından Muhammet Yolaç’ın, sosyal paylaşım sitesi hesabından hükümeti destekleyici iletiler paylaştığı görüldü. Şimdi soruyorum.

– Ne teaadüf sürekli ihale alan Akparti hayranı bu firmaya geçmişte ve bugün hayranlık duyanlar kimler?

– Hadi dikiz aynasına bakmadık. Bugüne gelelim geçmişte Fetö organizasyonu TÜRKÇE OLİMPİYATLARINI DA yapan bu firmaya hala 31 Marttan sonra pazarlık usulü ile iş verenler neden hala bu firmayı tercih ediyor? Bu firmanın özelliği nedir de sürekli ihaleleri alabiliyor? Başka hiçbir firma bu zamana kadar bu etkinliklerin ihalelerine girmedi mi?

– 2009 yılından 2019 yılına kadar Festival organizasyonları, TÜRKÇE OLİMPiYATLARI ve Ramazan Etkinlikleri ihalelerinin büyük çoğunluğunu sürekli bu şahıslar farklı firma isimleri ile nasıl oluyor da alıyor?

– Bunlardan sayın başkanın haberi yok diyelim. O zaman Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgına birileri komplo mu düzenliyor ki TÜRKÇE OLİMPİYATLARI ORGANİZASYONALRINI yapan bu firmaya farklı isimler altında 2019 yılı yani bu yıl ki ramazan etkinlikleri işini pazarlık usulü ile verdi?

10 yıldır yaklaşık olarak 12 si ‘ekapta’ kayıtlı araştırdığıma göre en az 15 etkinlik ihalesini alan bu firmanın peş peşe bu kadar ihaleyi alabilmesi doğal mıdır? Ayrıca daha bu firmaya ihalesiz doğrudan temin yada farklı ihalesiz usullerle iş verilmiş midir bilmiyoruz. Bu konuda sorduğumuz sorulara bir açıklama cevap bekliyoruz. Kimseyi itham altında bırakmak istemiyoruz. Tamam geçmişin hesabını da mevcut yönetime yüklemeyelim. Ama hala aynı firma ile çalışılmasına da tesadüf diyebilir miyiz?

Yorum Yaz

%d blogcu bunu beğendi: