CHP’li Yılmaz’dan, AŞGIN’A Tam Destek

Çorum CHP Belediye Meclis Grup Başkan Vekili Yılmaz ‘dan Belediye Başkanı Dr Halil İbrahim Aşgın’ a tam destek açıklaması geldi.

Aylardır sosyal medya hesabından Çorum Belediyesi hakkında paylaştığı onlarca olumsuz yönde ki açıklamalardan sonra müthiş bir destek geldi.

Tuncay Yılmaz, akşam sosyal medya hesabından takipçilerine duyurduğu paylaşımında, Çorum Belediye Başkanı Dr Halil İbrahim Aşgın’a kaldırımların işgalleri konusunda yapmış olduğu açıklamaya, CHP teşkilatı olarak tam destek olduklarını yazdı.

Yılmaz’ın paylaşımında şu sözlere yer verdi.

“Kaldırım işgali konusunda belediyemizin alacağı tedbirler konusunda gereken desteği vermeye hazırız. Fakat bazı noktalarıda gözden kaçırmamamız gerekiyor. Ekonomik sıkıntının zirvede olduğu günler yaşıyoruz. Esnafımız zor durumda. Yapılan destek açıklamalarında ve haberlerde sanki esnafa bir cephe alma tavrı oluşuyor gibi bir hava sezinlemeye başladık. Biz CHP Belediye Meclis Grubu olarak şehrimizin güzelleşmesi ve vatandaşlarımızın huzuru için atılacak tüm atımlarda sonuna kadar destek olmaya hazırız. Ama bu uygulamanın adaletli bir şekilde yapılması, adam kayırmaca gibi ayrıcalıklı durumlar yaratılmaması konusunda da uyarıda bulunuyoruz. Kaldırımdan yürüyen insanlarda bizim vatandaşımız, esnafta bizim vatandaşımız. Seçim öncesinde zabıta müdürüne kaldırım işgaline ve seyyara seçim geçene kadar dokunma deyipte seçim geçtikten sonra esnafımızı hedef tahtasına koymayı da doğru bulmuyoruz. Kanun insanların mutluluğu için uygulanır ve her zaman uygulanır. Bu uygulamanın adaletli ve kanuna uygun bir şelilde esnafımızı da mağdur etmeden belediyemiz tarafından uygulanacağına da inanıyoruz. Bu konuda gereken hassasiyeti gösteren tüm kamuoyu ve Belediye Başkanımız Halil İbrahim Aşgına da teşekkür ediyoruz.”

Yorum Yaz

%d blogcu bunu beğendi: