ATATÜRKÇÜ HAKİMİ FETÖCÜ YAFTASI ÖLDÜRDÜ

Haber – Fotoğraf

Cuma Şahin/ Çorum

Çorum Adliyesi Hakim ve savcıları vardı ama Çorum Barosundan 1 Avukat bile katılmadı.

Çorumlu kadın Hakim, hasta yatağında ”FETÖ”cü damgası yedi ve gözaltına alındı. Atatürk’cü kimliğiyle tanınan İstanbul 13. Asliye Ceza Mahkemesi hâkimi Lale Yıldız görevi başında kalp krizi geçirdi, bitkisel hayata girdi ve 51 yaşında yaşam mücadelesini kaybetti.

Geçtiğimiz yıl içerisinde hain FETÖ üyeleri tarafından kurulan kumpas sonrasında, telefonunda Bylock kullandığı iddiası ile gözaltına alınan 51 Yaşındaki Ceza Hakimi Lale YILDIZ, 1. yıl 2 ay zanlı olarak anıldı. Daha sonra yapılan araştırmalar sonrasında Hakime hanıma MOR Beyin olarak FETÖ örgütünün kullandığı program tespit edilerek suçsuz olduğu ortaya çıktı. Kalp Hastası olan Ceza Hakimi Lale YILDIZ, önceki gün geçirdiği kalp krizi sonrasında hayatını kaybetti. Doğum yeri olan Çoruma getirilen hakim Lale YILDIZ’ın naaşı Ulu cami de kılınan  Cuma Namazı sonrasında Albayrağa sarılı tabutla Ulu mezarlıkta babasının kabri yanında sonsuzluğa uğurlandı.

REİS GELDİ, SAVCI GELDİ , TA SİNOPTAN BARO GELDİ,AMA ÇORUM BAROSU GELMEDİ

İstanbul 13. Asliye Ceza Mahkemesi hâkimi Lale Yıldız görevi başında kalp krizi geçirdi, bitkisel hayata girdi ve 51 yaşında Hayatını kaybetti. Dün  Ulu Camide düzenlenen cenaze merasimine Çorum Ağır Ceza Reisi, İl Emniyet Müdürü, Cumhuriyet Savcıları, CHP Kadın Kolları, Sinop Barosu, Çorum ADD Şubesi İl Başkanı, ve Hakim Lale YILDIZ’ın anne ve akrabaları katıldı. Öte yandan Çorum Barosuna Kayıtlı hiç bir avukat ve baro temsilcisinin cenazeye katılmadığı gözlendi.

 LALE YILDIZ KİMDİ?

Ziraat Teknisyeni baba ve Öğretmen annenin çocuğu olarak 1968 yılında Çorum’da dünyaya geldi, Orta ve lise eğitimini Çorum’da okudu, hukuk fakültesinden 1991 yılında mezun olan  Lale YILDIZ, girdiği Hakimlik Savcılık sınavını kazandı. 1992-1993 yılında Çorum Adliyesinde Stajını tamamladı. Aynı yıl içerisinde kura çekiminde Çorum DODURGA ilçesini çekti. Dodurga İlçesinde Kurucu Cumhuriyet Savcılığı görevini üstlenen YILDIZ, burada 4 yıl görev yaptı. Buradan Erzurum Tortum’a Cumhuriyet savcısı olarak atandı. Daha sonra sırasıyla Lale YILDIZ, Eskişehir, Adapazarı ve son olarak da İstanbul 13. Asliye ceza mahkemesi hâkimi olarak görev yapıyordu.

Yorum Yaz

%d blogcu bunu beğendi: