Kafa, kafaya çarpıştılar, kemer canlarını kurtardı

Çorum’da beton mikseri ile kamyonun çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 sürücü yaralandı.

Kaza,sabah saat 10.30 sıralarında, Çorum-Ortaköy karayolu 8. kilometresinde Beton pompası ile Çimento yüklü kamyonun çarpışması ile meydana geldi. Kazada iki aracın sürücüsü de yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Kaza nedeniyle kara yolu yaklaşık 1 saat taşıt trafiğine kapatıldı.

Edinilen bilgilere göre kazanın oluşumu şöyle, Ortaköy istikametine seyir halinde olan Seçkin Sevinçoğlu (25) yönetimindeki 19 KK 330 plakalı çimento yükle kamyon ile Altan Erdoğan (40) 19 AJ 767 plakalı beton Pompası ile çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle her iki sürücü de araçlarda sıkıştı. Diğer sürücülerin haber vermesi üzerine olay yerine trafik ve sağlık ekiplerinin yanı sıra Çorum Belediyesi Kaza Kızım Ekibi sevk edildi. Kaza kırım ekibinin yaklaşık yarım saat süren çalışmasının ardından her iki talihsiz sürücü de bulundukları yerlerden çıkarıldı. Olay yerinde ilk müdahaleleri yapılan yaralı sürücüler daha sonra Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alındı.
Kaza ile ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

EMNİYET KEMERİ KURTARDI

Çimento yüklü kamyonun sürücüsü Seçkin Sevinçoğlu, seyir halinde taktığı emniyet kemeri sayesinde camdan fırlamadan kurtuldu. Kırım ekiplerinin sıkıştığı yerden çıkarttığı Sevinçoğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğu kazayı ayak kırıklarıyla atlatması ise taktığı emniyet kemeri sayesinde olduğu belirlendi. Emniyet kemeri takmanın önemini bu kazadan sonra bir daha gözler önüne serildi.


https://youtu.be/XK2xHlV0WCU?t=7

Yorum Yaz

%d blogcu bunu beğendi: