YILMAZ, BU DEFA ‘face’DEN KONUŞTU!..

Ağzından her çıkan kelime olay olan CHP Çorum Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkanı Tuncay Yılmaz, T.C, ve Yolsuzluklar gibi konuları daha önce gündeme getirmiş ve Çorum da olay olmuştu. Meclis Toplantılarının hararetli konuşmacısı Tuncay Yılmaz, Bu defa ‘FACE hesabından Külcü tarafından gündemden düşürülen ” ÇORUM GELENEKSEL HİTİT FUAR VE FESTİVALİ’ni” gündeme getirdi.

Uluslar arası Hitit festivali tekrar başlasın?
– Amerikadaki fetöcü vakfın düzenlediği Anatolia Cultures Food Festivali
– Fetöcülerin Türkçe Olimpiyatları
– Fetöcülerin organize ettiği Kadın Çalıştayı
– Hiç alakasız adamlar götürdüğünüz Avustralya gezisi gibi yurtdışı gezileri
– Şehrimizle hiçbir alakası olmayan Özbekistan da 100 bin TL destek verdiğimiz sempozyum
– 475 BİN TL Kahve Parası
– Bosna Hersek’te Yunus Emre Enstitüsü vasıtasıyla Çanta dağıtımı ve Bosna Gezisi
– Fetöclerin Selam Filmi Organizasyonu 
– Yandaş vakıf ve derneklerin cemaatlerin sempozyum ve programları
– 35 MİLYON TL yandaş firmalara verilen kiralık araç ihaleleri
– Spor bakanlığının yapması gereken hiç bir işimize yaramayacak olan stadyum
– Milli Eğitim Bakanlığının yapması gereken içini dolduramadığınız okullar
– Diyanet işleri Başkanlığının yapması gereken cemaat sayıları aynı olmasına rağmen inşaat maaliyeleri arasında çelişkiler olan faizli para ile yapılan mahalle mescitleri ve Kur’an Kursları (binaların içerisinin tefrişatını bile Diyanet İşleri Başkanlığı yapmak istemedi)
– Yıllık tüm bu lüzumsuz harcamalar ve mantıksız yatırımlar yüzünden ödediğimiz korkunç faiz paralarından ve daha sayamadığım birçok yandaş kişi ve vakıflara çekilen peşkeşlerden daha mı fazla yük getiriyordu şehrimizdeki her kesimi bir araya getiren ULUSLARARASI HİTİT FUAR VE FESTİVALİ. Önce içeriğini boşalttınız sonra iptal ettiniz. Çünkü Hitit Festivalinin birincisini 16 Eylül 1981 de bu şehrin unutulmayan başkanı Turhan Kılıçcıoğlu yapmıştı. Kaldırdınız yerine ne getirdiniz HİÇ…

YILLARDIR COŞKUYLA KUTLANAN, BİRLEŞTİRİCİ BİR ROLÜ OLAN ULUSLARARASI HİTİT FUAR VE FESTİVALİNİN TÜM ŞEHRİ BİR ARAYA GETİRECEK ORTAK BİR KOMİSYONUN ORGANİZASYONU İLE TEKRAR HAYATA GEÇİRİLMESİNİ İSTİYORUZ. BU ŞEHİRDE ÜÇ BEŞ YANDAŞ VAKIF CEMAAT DERNEK YAŞAMIYOR. YUKARIDAKİ YAZDIĞIM ŞEYLERDE BİZLERİN PARALARI VE HAKKI DA VAR.

Yorum Yaz

%d blogcu bunu beğendi: