YAKIŞTI MI KÖSE?

KÜRSÜDE SU İÇTİ MECLİS KARIŞTI

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda ‘ramazan’ tartışması yaşandı. AK Partili İmran Kılıç, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse’nin kürsüde su içmesine tepki gösterdi.

KÜRSÜDE SU İÇTİ MECLİS KARIŞTI
CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse’nin meclis konuşması sırasında Ramazan ayı olduğunu unutarak su içmesi bir anda gündemi değiştirdi. Köse’nin böyle bir davranışta bulunması ise tüm çevrelerce yadırganırken Köse’den konuyla ilgili açıklama gelmedi.

Onu da anlaşılan, artık, seçimlerle çözme şansınız da kalmamış. E, ne yapacaksınız? ‘FETÖ’ diyeceksiniz, ‘cezaevi’ diyeceksiniz, tehdit edeceksiniz ve ‘hiçbir şey olmasa da kesinlikle bir şey oldu’ diyen adama ‘mugalata’ demeyeceksiniz, seçime sokulan, kandırılan, aldatılan, yüzde 70-80’le kazandığı seçimde de mazbatayı yüzde 20’lik adama veren adama ‘mugalata’ diyeceksiniz, kim inanır buna, kim inanır?

Hepinizi saygıyla selamlıyorum. (CHP sıralarından alkışlar)

ERKAN AKÇAY (Manisa) – Sayın Başkan…

BAŞKAN – Sayın Akçay…

İMRAN KILIÇ (Kahramanmaraş) – Siz önce kürsüden milletin ramazan ayına saygı gösterin. Burası Müslüman Türkiye’nin kürsüsü.

TUMA ÇELİK (Mardin) – Müslüman Türkiye değil, laik Türkiye burası, ben Müslüman değilim.

TUFAN KÖSE (Çorum) – Din sömürüsü yapma, din sömürüsü. Yetim hakkı yiyorsun, haram yiyorsun ama orada su içiliyor diye bana bağırıyorsun, kul hakkı yiyorsun.

ZÜLFÜ DEMİRBAĞ (Elazığ) – Yahu, sen ne anlarsın ki kul hakkından.

Yorum Yaz

%d blogcu bunu beğendi: